Spor

Beşiktaş yönetiminden TFF’ye sert açıklama!

Beşiktaş, Giresunspor maçı sonrası resmi internet sitesi üzerinden TFF'yi eleştiri yağmuruna tutan sert bir açıklamada bulundu.

Beşiktaş bugün Giresunspor karşısında deplasman mücadelesine çıktı. Spor Toto Spor Lig’in 9. hafta karşılaşmasında üç puan ile yeşil sahadan ayrılan siyah beyazlı takım, maçın ardından flaş bir açıklama ile gündeme geldi.

Beşiktaş’ın yaptığı açıklamaya göre Türkiye Futbol Federasyonu üyesi bir kişinin, yöneticileri aradığı ve “VAR hakemleri sabote mi ediyor?” sorusunu yönelttiği belirtildi. Beşiktaş’tan bu iddialara sert bir dilde tepki geldi. Kulüp bunu ‘oturduğu koltuğun ağırlığına yakışmayan söylemler’ olanlar nitelendirdi.

Beşiktaş kulübü tarafından Türkiye Futbol Federasyonuna (TDK) ilişkin yapılan sert açıklama şu şekilde kayıtlara geçti:

“Türk futbolundaki kaos, mevcut TFF’nin göz ardı etmesine rağmen maalesef her geçen hafta daha vahim boyutlara ulaşmaktadır.

Futbolumuzu adil ve tarafsızlık ilkesine bağlı kalarak yönetmesi gereken TFF’deki bazı etkili ve yetkili isimlerin asli görevlerini unutup bu kaosun bir parçası haline geliyor olmaları ise yarınlar için bizi fazlasıyla endişelendirmektedir.

Beşiktaş: “Federasyonu etkileri altına almaya çalışıyorlar”

Üzülerek gözlemliyoruz ki TFF’nin bazı yöneticileri üzerlerine vazife olmayan konularda hem de çarpıtılmış bilgilerle federasyon bünyesindeki yetkilileri etkileri altına almaya çalışmaktadırlar.

Bu durumun en dikkat çekici örneği bugünkü Hürriyet Gazetesi’nde Murat Fevzi Tanırlı’nın yazısında detayları ile yer almaktadır. Bitexen Giresunspor maçında rakibimizin golü VAR müdahalesi ile son derece doğru bir kararla iptal edilmesine rağmen TFF içerisindeki gizli bir el maçın ardından bazı yöneticileri telefonla arayarak “VAR hakemleri sabote mi ediyor” diyerek, hem kural bilmezliğini ortaya koymuş hem de oturduğu koltuğun ağırlığına yakışmayan söylemlerde bulunmuştur.

TFF Yönetim Kurulu’nda yer alan bir isim; tüm kulüplerimize eşit mesafede yaklaşmalı, adil olmalıdır. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamalı, kuralı bilmiyorsa bir bilenden öğrenmelidir.

Kamuoyunun dikkatini çekmek zorunda kaldığımız, detayları Murat Fevzi Tanırlı’nın yazısında yer alan konu hakkında TFF’nin ne gibi bir tavır takınacağını da merak ve takip ediyoruz. Bakalım; bu hassas olayın üzeri mi kapatılacak, ismi bizde saklı yönetici için gereği mi yapılacak?”

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu