Spor

Barcelona Başkan Yardımcısı, Messi ile ilk imza görüşmelerini doğruladı

Arjantinli ünlü futbolcu Lionel Messi, eski kulübü Barcelona ile yeniden görüşmelere başladı.

İspanyol Marca gazetesi bu sabah, Barcelona’nın başkan yardımcısı Rafael Yuste’nin, Arjantinli’nin Katalonya’ya dönüşü için Lionel Messi ile ilk temasların olduğunu doğruladığını bildirdi. Messi, 2021’de kulüpten ayrıldı ve PSG ile olan sözleşmesi bu Haziran’da sona eriyor.

“Leo ve ailesi onlara olan sevgimi biliyor. Ticarette her şeye evet derdim. La Masía’dan bahsediyorsak, Leo’dan bahsediyoruz. Sadece sportif düzeyde değil, temsil edebileceği şey için geri dönmesini çok isterim.” diyen Yuste, hayatın güzel hikayelerinin iyi bitmesi gerektiğini ve Messi ve menajerleriyle görüşmeye başladıklarını söyledi.

Messi’nin Fransa’da hala kesin bir geleceği yok ve artık kulübün projesinde tıpkı Neymar gibi dokunulmaz olarak görülmüyor. Finansal Fair Play durumu ve yıldızın yüksek maaşı gibi kurulun çözmesi gereken konular var. PSG ile yenileme görüşmeleri henüz başlamadı ancak Data Fifa için verilen stopajın geri gelmesiyle Arjantinli ve Sergio Ramos’un sözleşmelerinin önümüzdeki haftalarda ana gündem olması gerekiyor.

Mevcut sezonda Messi, Arjantin ile tarihi dünya şampiyonluğuna ve dünyanın en iyi oyuncusu için başka bir ödülün fethine ek olarak, Fransız kulübü için 32 maçta 18 gol attı ve 17 asist sağladı. Barcelona için 2003’ten 2021’e kadar profesyonel takımda oynadı ve 778 maçta 672 gol attı.

Lionel Messi, 2003 yılında 13 yaşında iken Arjantin’den Barcelona’nın genç takımına transfer oldu. Hızlı bir şekilde yükselen kariyeri sonrasında 2004-2005 sezonunda Barcelona A Takımı’na yükseldi. O zamandan beri, Messi Barcelona’da tam 21 yıl geçirdi.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu