Oyun

Street Fighter oyunu beyaz perdeye taşınıyor!

Efsane Street Fighter oyun serisi beyaz perdeye taşınıyor. Sevilen oyun yakında sinema filmi olarak karşımıza çıkacak.

Capcom şirketi, Street Fighter’ın haklarını Legendary Entertainment stüdyosuna sattı. Yapımcı, oyunu filmlere ve dizilere uyarlamayı planlıyor. Aynı zamanda bir uzun metrajlı film şimdiden geliştirmenin ilk aşamalarına girmiş bulunuyor.

Legendary, filme daha fazla özgünlük getirmek için bir Japon ekibiyle çalıştığını da duyurmak istiyordu. Ortaya çıkan son bilgilere göre tüm Street Fighter projeleri Capcom ile birlikte geliştirilecek ve ortaklaşa üretilecek.

1987’de piyasaya sürüldüğünden bu yana, Street Fighter dünya çapında 49 milyondan fazla sattı ve bu onu tüm zamanların en başarılı video oyunu serilerinden biri haline getirdi. Serinin bir sonraki bölümü olan Street Fighter 6, 2 Haziran 2023’te PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S ve Steam aracılığıyla ve PC platformlarında yayınlanacak.

Street Fighter’ın zaten iki film uyarlaması olduğunu hatırlamakta fayda var. 1994’teki ilk filmde Raúl Julia (The Addams Family), Jean-Claude Van Damme (The Expendables) ve ünlü pop yıldızı Kylie rol aldı. İkinci uyarlama ise 2009’da gerçekleşti ve ana karakter Chun-Li rolünde Kristin Kreuk (Smallville) karşımıza çıktı. Her ikisi de izleyici ve eleştirmenler tarafından genel anlamda negatif yorumlar aldı.

Legendary, Hollywood’da Christopher Nolan’ın The Dark Knight üçlemesinden, Godzilla vs. Kong (2021) film evreninden ve Dune (2020) uyarlamasından sorumlu ünlü bir stüdyodur. Yeni Street Fighter filminin sinemalarda gösterime girmesi için ise henüz bir tarih paylaşılmış değil.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu