Oyun

Steam açıkladı: Türkiye’de en çok satan oyunlar belli oldu

Steam, Charts adlı yeni sayfasını yayınladı. Karşımıza çıkan bu sayfayla birlikte Türkiye'de en çok satan oyunlar ortaya çıktı!

Valve tarafından 2003 yılında kurulan popüler oyun platformu Steam önemli bir yenilik ile karşımıza çıktı. Bugün itibarıyla Steam’e Charts adlı yepyeni bir sayfa geldi. Bu sayfada ülkelere göre en çok satılan oyunlar yer alırken; aynı zamanda en fazla çevrim içi oyuncu rekoru, anlık aktif oyuncu sayısı ve en çok oynanma süresine sahip olan yapımlar gibi ilgi çekici raporlar yer almaya başladı.

FIFA 23 piyasaya çıkmadan zirveyi kaptı!

Steam platformu üzerinden Türkiye pazarında en çok satan oyunlar listesinin zirvesine FIFA 23 yerleşti. 30 Eylül tarihinde piyasaya çıkacak olan yapım, henüz ön sipariş aşamasında ciddi bir ilgi gördü. 699,99 TL karşılığında satılan bu oyun, listenin en üst sırasında yer alıyor.

FIFA 23 piyasaya çıkmadan zirveyi kaptı!

İkinci basamakta ise 28 Ekim tarihinde satışa çıkması beklenen Call of Duty: Modern Warfare II oyunu yer alıyor. Şu anda ön sipariş sürecinde olan bu yapımın satış fiyatı ise 1.099 TL olarak biliniyor.

Oynaması ücretsiz oyun Counter-Strike: Global Offensive, Steam listesinin üçüncü basamağında kendine yer bulurken; dördüncü sırada ise 249 TL karşılığında satılan Cyberpunk 2077 yer almakta. Listenin tamamı ise şu şekilde sıralanıyor:

  1. FIFA 23
  2. Call of Duty: Modern Warfare II
  3. Counter-Strike: Global Offensive
  4. Cyberpunk 2077
  5. Apex Legends
  6. Lost Ark
  7. Slime Rancher 2
  8. Tom Clancy’s Rainbow Six Siege
  9. Squad
  10. Monster Hunter Rise

Türkiye’de en çok oynanan oyunlar arasında ilk sırada ise Valve imzalı Counter-Strike: Global Offensive bulunuyor. Hemen ardından sırasıyla Dota 2, Apex Legends, Lost Ark, PUBG: BATTLEGROUNDS, Destiny 2, Team Fortress 2, Rust, Grand Theft Auto V ve Cyberpunk 2077 geliyor.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu