Oyun

Rockstar Games açıkladı! GTA 6 sızıntısı doğrulandı

Rockstar Games şirketi bugün çıkan GTA 6 sızıntılarına ilişkin cevap verdi. Paylaşılan oynanış videolarının doğru olduğu açıklandı.

GTA 6 sızıntısı günün en çok konuşulan konusu haline geldi. GTAforms adlı bir forum sitesinde teapotuberhacker isimli bir kullanıcı tarafından sızdırılan görüntüler adeta olay oldu! Merakla beklenen Grand Theft Auto VI oyunundan doksan farklı oynanış videosunu internette paylaşan bilgisayar korsanı, bizlere oyunla alakalı birçok ipucu verdi.

Rockstar Games başta YouTube olmak üzere internetteki pek çok platformdan söz konusu videolara telif atarken, uzun saat boyunca konuya ilişkin sessiz kalmıştı. Nihayet şirket suskunluğunu bozdu ve sızıntılara cevap verdi! İşte detaylar…

Rockstar Games, GTA 6 sızıntılarını doğruladı!

Rockstar Games, GTA 6 sızıntılarını doğruladı!

Grand Theft Auto ve Red Dead Redemption gibi popüler oyun serilerine sahip olan Rockstar Games şirketi GTA 6 sızıntılarını doğruladı. Şirketin resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre söz konusu hack saldırısı, oyunun geliştirme sürecini herhangi bir şekilde sekteye uğratmadı. Firma tüm hızıyla çalışmalarına devam ediyor.

Rockstar Games’in yaptığı GTA 6 açıklamasının tercümesi şu şekilde:

“Rockstar Games’ten bir mesaj

Yakın zamanda, yetkisiz bir kişinin yasadışı bir şekilde sistemlerimize eriştiği ve yaklaşmakta olan Grand Theft Auto için geliştirme görüntüleri de dahil olmak üzere gizli bilgileri indirdiği bir ağ ihlali yaşadık. Şu anda, canlı oyun hizmetlerimizde herhangi bir kesinti veya devam eden projelerimizin gelişimi üzerinde uzun vadeli bir etki beklemiyoruz.

Yaklaşan oyunumuzla ilgili detayların sizinle bu şekilde paylaşılmış olması bizi son derece üzdü. Bir sonraki Grand Theft Auto oyunu üzerindeki çalışmalarımız planlandığı gibi devam edecek ve siz oyuncularımıza beklentilerinizi gerçekten aşan bir deneyim sunmaya her zamankinden daha fazla bağlıyız. Durumun nasıl geliştiği konusunda sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz ve elbette bir sonraki oyunu hazır olur olmaz size göstereceğiz. Bu durumda devam eden destekleri için herkese teşekkür etmek istiyoruz.”

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu