Oyun

PUBG Mobile indirme rekoru kırdı!

Popüler battle royale oyunu PUBG Mobile beş yaşına girdi. Oyun 1 milyardan fazla indirmeye sahip oldu.

Dünyanın en popüler mobil oyunlarından biri olan PUBG Mobile bu ay beşinci yılını kutluyor. Mart 2018’de başlatılan battle royale oyunu, dünya çapında 1 milyardan fazla indirme ile küresel bir topluluk oluşturdu. Oyunun beş yılını kutlamak için Krafton, bazı çok ilginç PUBG Mobile istatistikleri yayınladı.

En ikonik haritalarından biri olan Erangel’in, gezegenimizin nüfusunun 14 katı olan 108,5 milyardan fazla oyuncu ziyareti alan PUBG Mobile’da en çok oynanan haritalardan biri oldu. M416, 311 trilyondan fazla kez kullanılarak ve 118,6 milyar öldürmeye ulaşarak oyuncunun en sevdiği silah olduğunu kanıtladı.

Araçlar söz konusu olduğunda, PUBG Mobile oyuncuları en çok Buggy’yi tercih ediyor. Bu araç 18,3 milyar kez kullanıldı. Bununla birlikte, uzun mesafelerin kat edilmesi gerektiğinde motosiklet favori gibi görünüyor. 3,42 trilyon kilometre ile oyuncuların iki tekerlek üzerinde kat ettiği mesafe, Dünya’yı 86 milyon kez çevrelemek için yeterli.

Oyuncuların hayatta kalma içgüdüleri de etkileyici. Son beş yılda 538,5 milyar eleme gerçekleştirildi ve PUBG Mobile’ın popüler Kızartma Tavası 1,24 milyar elemeye katkıda bulundu. Krafton’a göre, tartışmalı battle royale maçlarındaki zaferler olarak adlandırılan oyuncular tarafından 10 milyardan fazla ‘Tavuk Yemeği’ kazanıldı.

5 yıl içerisinde PUGB Mobile, süper kahramanlardan ve motor sporları endüstri devlerinden geçerek, en büyük K-pop sanatçılarından birinden dünyanın en ünlü futbolcularından birine kadar dünyanın en büyük kültürel ikonlarından bazılarıyla işbirliği yaptı. Örneğin önümüzdeki aylarda oyun, Dragon Ball anime serisi ile bir işbirliği gerçekleştirecek.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu