Oyun

PlayStation DualSense Edge fiyatı belli oldu!

Sony bugün PlayStation 5 konsoluna özel DualSense Edge oyun kumandası için fiyat ve çıkış tarihi açıklamasında bulundu.

Japon teknoloji devi Sony bugün oyuncuları heyecanlandıran bir açıklamada bulundu. Sony’nin yaptığı açıklamaya göre PlayStation 5 konsolu için özel olarak geliştirilen DualSense Edge oyun kumandası çok yakında piyasaya çıkacak. Şirket ilk olarak ağustos ayında bu kumandanın duyurusunu yapmış, fakat fiyatı ve çıkış tarihi hakkında herhangi bir bilgi vermemişti. Nihayet gelen son duyuru ile birlikte soru işaretleri giderildi.

Sony DualSense Edge 239.99 Euro karşılığında satılacak

Sony’nin bugün yapmış olduğu açıklamaya göre PlayStation 5 oyun konsoluna özel olarak tasarlanan DualSense Edge cihazı 239,99 Euro karşılığında Avrupa pazarına satışa sunulacak. Bu rakam güncel kur oranına göre vergiler hariç yaklaşık 4 bin 393 TL’ye tekabül ediyor.

DualSense Edge’nin çıkış tarihi de nihayet netlik kazandı. Sony, merakla beklenen oyun kumandasının 26 Ocak tarihinden itibaren satışa sunulacağını açıkladı. Yani cihaza ulaşmamız için yeni yılı beklememiz gerekecek. Öte taraftan değiştirilebilir analog tuşlar da satışa çıkacak. Bu tuşların set başına ücreti 24,99 Euro olacak.

DualSense Edge cihazı içinde şarj edilebilmesi için USB bağlantısına sahip özel bir saklama kutusu iel birlitke gelecek. Kumanda ve şarj kablosuna ek olarak alıcılar cihazın düşük, orta ya da yüksek olarak ayarlanabileceği üç set analog tuşuna sahip olacak.

Sony, DualSense Edge cihazının hem yazılmı hem de donanım konusunda tamamen özelleştirilebilir olduğunu bildirdi. Oyuncular bu sayede butonlar ve joystick üzerinde tam hakimiyet kurabilecek. Aynı zamanda kullanıcılar, oyun kumandasında farklı kullanıcı profilleri ayarlama şansına erişebilecek.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu