Oyun

Mojang duyurdu! Minecraft’a develer geliyor

Mojang Studios, yeni Minecraft güncellemesini duyurdu. Oyuna birçok yeniliğin geleceği açıklandı. İşte o özellikler...

İsveçli yazılımcı Markus Alexej Persson tarafından geliştirilen ve 2011 yılında piyasaya çıkan Minecraft oyunu halen daha çok sayıda kişi tarafından ilgiyle oynanıyor. Mojang Studios çatısı altında faaliyet gösteren hayatta kalma ve Sandbox türündeki yapım, 200 milyondan fazla kopya ile dünyanın en çok satan oyunu olma unvanını elinde barındırıyor.

Sürekli olarak yeni güncellemeler ile dinamik tutulan Minecraft için bugün sürpriz bir duyuru yapıldı. Mojang Studios tarafından açıklanan bilgilere göre Minecraft’ın 1.20 sürümünde pek çok yenilik karşımıza çıkacak. İşte Mojang’ın yaptığı dikkat çeken duyurunun detayları…

Minecraft çok sayıda yeni özellik getiriyor

Mojang Studios’tan gelen açıklamaya göre yakında çıkacak olan Minecraft 1.20 sürümü ile birlikte oyuna pek çok özellik gelecek. Bunlardan bir tanesi binek olarak kullanabileceğimiz develer olacak. Kullanıcılar bu develerle uzun sıçramalar gerçekleştirebilecek. Öte yandan develerin aynı anda iki oyuncuyu birden taşıyabileceği eklendi.

Minecraft çok sayıda yeni özellik getiriyor

Minecraft’a gelecek ana yeniliklerden bir diğeri ise oyuncuların yeni bir dünyaya başlarken seçebileceği karakterler olacak. Steve ve Alex karakterlerinin yanı sıra toplamda yedi karakter daha oyunda yer alacak. Bunun yanı sıra oyun içinde inşa etmek için yeni asılı tabelalar karşımıza çıkacak. Bambudan yapılmış yeni bir set yayınlanacak. Ayrıca haritadaki nehirlerde gezinmek için bir bambu sal oluşturmak mümkün hale gelecek.

Microsoft şirketi tarafından satın alınan Mojang Studios, yeni Minecraft güncellemesi için 2023 yılını işaret etti.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu