Oyun

Microsoft Rus Ajanların Oyun Topluluklarına Sızmak İstediğini İddia Etti

Microsoft başkanı olan Brad Smith tarafından Rus ajanların oyun topluluklarına sızdığı ifade edildi.

Microsoft tarafından Rus ajanların oyun topluluklarına sızmak istediği iddia edildi. Hatta şirket tarafından oyun severler uyarıldı ve dikkatli olmaları istendi. Görünüşe göre oyun toplulukları artık eskisi kadar güvenli olmayacak.

Microsoft başkanı olan Brad Smith tarafından Rus ajanların oyun topluluklarına sızdığı ifade edildi. Çevrimiçi oyun topluluklarında alakasız şekilde Rusya hakkında konuşmalar yapanların, Rus propagandasını alttan alta vermeye çalışanların Rus ajanı olabileceği iddia edildi. Ajanların oyun topluluklarında bilgi paylaşarak propaganda yapmayı hedeflediklerini ifade etti.

Oyun Toplulukları Rus Ajanlarının Tehdidi Altında

Microsoft başkanı tarafından hükümetlere bu konuda tavsiyeler verildiği ifade edildi. Rus istihbaratı ile Wagner grubunun bu topluluklarda farklı bilgileri dolaşıma sokmayı hedefledikleri belirtildi. Wagner grubu, Ruslar için çalışan paralı askerler ve devlet başkanı olan Putin’e yakın bir grup.

microsoft

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaştaki psikolojik harp de devam ediyor. Psikolojik üstünlüğü ele geçirmek isteyen Rusya, her alanı etkin olarak kullanmak istiyor. Bu kapsamda online oyun toplulukları dahi hedef alındı. ABD istihbarat bilgilerinin de bu türden bir oyun topluluğunda paylaşıldığına dikkat çeken Smith, topluluk üyelerinin dikkatli olmasını istedi.

Sızdırılan bilgilerin değiştirildikten sonra yeniden oyun topluluklarına dolaşıma sokulduğu belirtildi. Tüm bunların arkasında Rus ajanların olduğu iddia edildi. Her ne kadar bunlar iddia olsa da, oyun topluluklarını aktif olarak kullananların kişisel bilgilerin korumaya ve oyun haricindeki konulara burada girmemeye özen göstermesi gerekiyor.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu