Oyun

GTA 6 sızıntısını yapan 17 yaşındaki hacker tutuklandı!

GTA 6 sızıntısı ile gündeme gelen hacker İngiltere'de yakalandı. Londra polisi, sızıntıyı 17 yaşında bir çocuğun yaptığını iddia ediyor.

Tüm dünyada büyük satış rakamlarına ulaşan Grand Theft Auto serisi günümüzde en popüler açık dünya oyunları arasında yer alıyor. Rockstar Games tarafından geliştirilen heyecan verici seri, son olarak 2013 yılında GTA 5 ile karşımıza çıktı. Halen daha çok satılan ve oynanan bu yapım, özellikle de GTA Online modu sayesinde epey rağbet görüyor.

Grand Theft Auto serisi hayranları uzun bir süredir Rockstar Games’ten GTA 6 yapımını bekliyor. Geliştirme aşamasında olan oyun, geçtiğimiz günlerde flaş bir haberle gündeme gelmişti. Bir hacker, oyunla alakalı 90’a yakın oynanış videosu yayınladı. Take-Two şirketi söz konusu sızıntıyı doğruladı. Görüntüleri ele geçiren bilgisayar korsanının ise CIA tarafından arandığı bildirildi. Nihayet o gizemli hackerdan haber geldi! İşte konuya ilişkin tüm detaylar…

GTA 6 sızıntılarını yapan hacker İngiltere’de yakalandı

GTA 6 oyunu ile ilgili onlarca oynanış videosunu internete sızdıran hacker, Rockstar Games’in çatı şirketi olan Take-Two ile müzakereye girmeyi talep etmişti. Aksi takdirde GTA 5 ve GTA Online’ın kaynak kodlarını da yayınlayacağı tehdidini savunmuştu. Son gelen haberlere göre söz konusu bilgisayar korsanı, Londra polisi tarafından yakalandı.

GTA 6 sızıntılarını yapan hacker İngiltere'de yakalandı

Londra polisi tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, GTA 6 sızıntısı ile gündeme gelen hackerın 17 yaşında bir çocuk olduğu tahmin ediliyor. Şüpheli isim gözaltına alınırken, kendisinin ağırlıklı olarak Telegram kanalları üzerinden iletişim kuran Lapsus$ isimli bir hacker grubuyla ilişkili olduğu düşünülüyor.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu