Oyun

Cyberpunk 2077’nin Devam Oyununu ‘Orion’ Geliyor!

Polonyalı oyun üreticisi, Cyberpunk 2077'nin devam oyununu resmi olarak doğruladı

CD Projekt Red, resmi Twitter hesabından uzun vadede geliştirmeyi planladığı oyunları duyurdu ve Cyberpunk 2077’nin devam filminin geleceğini de twitledi. Yeni oyunun isminin şimdilik ‘Project Orion‘ olacağı söylendi.

CD Projekt Red, ‘Orion, Cyberpunk serisini daha da ileriye taşıyacak ve bu karanlık geleceğin evreninin potansiyelinden yararlanmaya devam edecek olan bir sonraki Cyberpunk oyunumuzun kod adıdır.‘ tiwitini paylaştı.

Karanlık gelecek evreninde geçen birinci şahız odaklı, aksiyon rol yapma video oyunu Cyberpunk 2077’nin geçmişine bir göz atacak olursak; 2020 yılının sonlarına doğru piyasaya sürüldüğünde bu kadar sükse yapacağı elbetteki düşünülemezdi. Çünkü, ilk çıkartıldığında oyunun performansı gerçekten kötüydü. Bu sebeple yayıncı, oyunu PS Store’dan dahi kaldırmıştı. Ama sürekli yapılan güncellemelerle durum düzeltildi fakat bu seferde satışlarda sorunlar başladı. Maliyetinin çok altında bir satış rakamı yakalaması (51 milyon dolar) moralleri oldukça bozmuş ve ümitleri tükenme noktasına getirmişti.

Ama 2021 yılında, 560 milyon dolar getiri elde etmeyi başardı ve bu başarıda, hikaye geliştirmede 350’den fazla çalışanının etkisi elbette gözardı edilemez. Bu başarıyla oyun dünyasına yeni bir trent kazandırmış oldu. Oyunun geliştirilmesi aşamasında halen 1200 kişi çalışıyor. CD Projekt Red, yeni açacağı ofisiyle (Bostaon’da) bu sayıyı artırmayı planlıyor. Bakalım yeni devam oyunu ‘Project Orion’ ile bu başarısını devam ettirebilecek mi.

Cyberpunk 2077 demişken, oyunu; Windows, PS4/5, Stadia, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC platformlarından rahatlıkla deneyimleyebiliyorsunuz.

Project Orion oyunu ne zaman çıkacak ve devam serisi olarak oyunun üzerine birşey koyabilecek mi bekleyip hepbirlikte göreceğiz.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu