Oyun

Atari 2600’e 33 Yılın Ardından Yeni Oyun Geldi: ‘Mr. Run and Jump’

Atari, uzun bir aradan sonra yeni bir oyun olan Mr. Run and Jump'ı piyasaya sürdü. Oyun, klasik 2D platform tarzında ve Atari 2600 nostaljisini yaşatmayı hedefliyor

Atari, geçmişte video oyun konsollarında lider bir markaydı ve bugün yeni bir oyunla tekrar adını duyurdu. Eğer retro oyunları seviyorsanız, yeni Atari 2600 oyunu sizin için harika bir seçenek olabilir. Mr. Run and Jump adındaki oyun, oyuncuları geçmişe götürerek Atari 2600 döneminin heyecanını yeniden yaşatmayı amaçlıyor.

Mr. Run and Jump, oyuncuların Mr. Run and Jump ve sadık dostu Dog Leap ile birlikte korkunç Void’i yenmelerini ve tüm mücevherleri toplamalarını konu alan klasik bir 2D platform oyunu olarak karşımıza çıkıyor. İlginç bir şekilde, oyun Xbox Series X/S, PlayStation 5, Nintendo Switch ve PC platformları için de mevcut olacak.

Atari, son olarak 1990 yılında Atari 2600 için bir oyun geliştirmişti ve şimdi bu oyun platforma 33 yıl sonra geri dönüyor. Ayrıca, Atari 2600 kartuş tasarımını biraz güncelledi; artık eğimli kenarlara ve altın kaplama konektörlere sahip. Oyunun fiyatı 60 dolar olarak belirlendi ve 31 Temmuz’da satışa sunulacak.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu