Otomobil

Yerli ve Milli TOGG’un Tahmini Satış Fiyatı Belli Oldu!

TOGG'un üretim bandından inmesine kısa bir süre kala, Fiyatı konusunda da daha olası tahminler yapılmaya başlandı

Global bir marka olarak Dünya otomobil pazarında kendine önemli bir yer edinmek için son teknolojinin kullanıldığı TOGG, üretim bandından ineceği günü sabırsızlıkla bekliyor. Muadillerine kıyasla çok fazla üstün özelliklerle donatılmış Yerli ve Milli markamız TOGG’un piyasaya çıktığında fiyatı ne olacak diye merak edenlerin merakını giderecek tahmini satış fiyatının belli olduğunu söyleyelim. TOGG özellikleri ile de bir Dünya markası olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

TOGG Fiyatları Belli Oldu Mu?

TOGG Ne Zaman Seri Üretime Geçecek?

Cumhuriyetin 99. yılında (29 Ekim 2022) Bursa Gemlik’te inşaatı ve iç mekatronik montajlarının bittiği fabrikanın açılışı yapılacak ve açılışla birlikte seri üretime geçilmiş olacak. Başkan Erdoğan‘ın açılışını bizzat yapmasıyla, Türkiye’nin gururu otomobil markamız resmen faaliyetine başlamış olacak. 2023 Mart ayında da yollarda olacağı planlanan elektrikli otomobil TOGG’un satış fiyatı ne kadar olacak sorusu kafaları iyice karıştırmış durumda. Çünkü, yerli ve Dünya standarlarında bir otomobile sahip olmayı hayal eden vatandaşların gözü kulağı bu haberlerde.

TOGG Tahmini Satış Fiyatı Ne Kadar?

Heyecanla beklenen TOGG hakkında merak edilen detaylar bir bir netleşmeye başladı ve fabrikadan ilk çıkacak elektrikli otomobil için geri sayım başladı.

TOGG Tahmini Satış Fiyatı Ne Kadar?

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş fiyat konusunda, “Pazara çıktığımızda karşımızda elektrikli araçtan çok C segmentindeki içten yanmalı SUV araçlar olacak. Dolayısıyla bizim fiyat açısından da onlarla rekabet edebiliyor olmamız lazım. TOGG fiyatıyla da içten yanmalı C-SUV’larla rekabet edecek. İçten yanmalı rakiplerine karşı teknolojik olarak daha üstün olan Togg C-SUV’un tahmini Türkiye fiyatı benzer modellerle aynı olacak.” açıklamasını yaptı ve böylece, fiyat bandının da rekabetçi olacak düzeye çıkacağı vurgulanmış oldu.

Düşük ÖTV dilimine girmesi beklenen 2 çeker C-Segment SUV modellerin tahmini satış fiyatı 50-60 bin Euro bandında olacağı edinilen bilgiler arasında. Bu da şu anki dolar kuruna göre, 910.000- 1.100.000 TL arasında fiyatlandırılacak demek oluyor.

TOGG Ne Zaman Satışa Çıkacak?

İlk etapta 280 adet üretilecek Elektrikli TOGG’un banttan inen ilk araçları kamu kurum ve kuruluşlara dağıtılacak. 2023 Mart ayında satışa çıkacak TOGG otomobilinden şimdiye kadar üretilen 100 aracın tanıtım ve deneme süreçleri tamamlandıktan sonra (güvenlik gerekçeleriyle) sökümü yapılacak.

TOGG Ne Zaman Satışa Sunulacak?

2024 yılına gelindiğinde SUV’un yanında Sedan ve Hatchback modellerinin de üretime girdiğini görebileceğiz.

Peki sizce TOGG’un fiyatı ne olmalıydı. Bu tahmini fiyatlar makul mü yoksa daha mı düşük olmalıydı? Diğer yabancı modeller varken aynı fiyatlara TOGG alırmıydınız?

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu