Otomobil

Yerli otomobil girişimi TOGG, Trendyol ortaklığını duyurdu!

TOGG, Trendyol şirketi ile stratejik bir ortaklık gerçekleştirdi. İki firmanın iş birlikleri hakkında ilk açıklama yapıldı.

Türkiye’nin Otomobili Girişimi Grubu (TOGG), 29 Ekim tarihinde ilk modelini seri üretim bandından çıkarıyor. Cumhuriyetin yüzüncü yılında nihayet piyasada boy göstermeye başlayacak ve satış fiyatı ile pazardaki diğer elektrikli otomobiller ile rekabetçi rakamlar içerecek olan TOGG bugün sürpriz bir açıklama ile gündeme geldi.

Vatandaşların heyecanla ilk modelini piyasaya sürmesini beklediği TOGG bugün yapmış olduğu açıklamada Trendyol şirketi ile bir ortaklığa imza attıklarını kamuoyuyla paylaştı. Son tüketiciye yönelik oldukça ilgi çekici iş birlikleri doğuracağı söylenen bu ortaklıkla ilgili TOGG CEO’su Gürcan Karakaş’ın açıklaması şu şekilde oldu:

“Kendimizi başından beri küresel bir teknoloji ve mobilite ekosistemi sağlayıcısı olarak tanımlıyoruz. Planımızı hayata geçirmek üzere çalışıyor, bu konuda alanının en iyileriyle iş birlikleri yapıyoruz. Ağa bağlı, elektrikli ve otonom akıllı cihazlar evde ve ofisteki pek çok işimizi yapabileceğimiz yeni yaşam alanları haline geliyor, yeni mobilite ile e-ticaretin yolları da bu noktada kesişiyor.

Trendyol’la imzaladığımız niyet mektubu ile kullanıcılar mevzuata uygun biçimde hem Togg’un hem de Trendyol’un hizmetlerinden yararlanabilecek. Bu iş birliğinin hayata geçirilmesiyle kapıdan kapıya e-ticaretin yanı sıra, kapıdan Togg akıllı cihaza, Togg akıllı cihazdan rota olarak belirlenen adrese gibi seçenekler ortaya çıkacak.”

TOGG ile yapılan stratejik ortaklık üzerine Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin ise şu açıklamalarda bulundu:

“Mobilite, Trendyol’un her zaman gelişmesi için çalıştığı konseptler arasında yer alıyor. Bu iş birliğini Togg’un teknoloji ve dijitalleşmedeki ilerleme ile endüstri altyapısında ülkemize yaşatacağı büyük sıçramaya Trendyol’un vereceği doğrudan katkı olarak görüyoruz. Togg’un mobilite, akıllı enerji ve akıllı yaşam çözümleri alanındaki inovasyonlarla ördüğü ekosistem sürdürülebilirlik üzerinde yükseliyor. Trendyol da yakın zamanda açıkladığı sürdürülebilirlik yol haritası kapsamında, sadece kendi operasyonlarını değil tüm değer zincirini dönüştürürken çevresel ve sosyal sorunların çözümü için öncülük etmeyi hedefliyor.

Bu birlikteliği, iki teknoloji şirketinin sürdürülebilirlik alanındaki vizyon birlikteliği olarak da değerlendiriyorum. Dijitalleşme teknolojilerinde ciddi bir üretim kapasitesine ve bilgi birikimine sahibiz. Türkiye’nin 102 farklı üniversitesinden mezun 2000’i aşkın mühendisimiz, Trendyol satıcıları ve çözüm ortakları tarafından kullanılan sistemleri geliştiriyor. İş birliğimiz ile iki ekosistemin ortak yolculuğunun temelini atıyoruz.”

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu