Otomobil

Yeni BMW M2, 453 Beygir Gücüyle Asfaltı Ağlatmaya Hazır!

BMW, yeni M2 (2023 model) aracını piyasaya sürmek için gün sayıyor

Yeni BMW M2, maksimum 453 beygir güç üretebilen yeni model olarak satışa çıkmak için gün sayıyor. S58 motor tipinde, sıralı sistem 3.0 litrelik motoru sayesinde rakiplerini saf dışı bırakabilecek güçte. BMW’nin spor modelleri X3 M, X4 M’in ürettiği 473 hp güce şimdilik çıkamamış olsa da, kendi klasmanında başı çekeceği muhakkak.

Bir önceki modellerine kıyasla M2’nin, arkadan çakişli olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Modelin şanzıman detayları şimdilik bir sır olsa da, performans geçişlerinde 620 Nm tork pompalayacağı gelen iddialar arasında.

Model hakkında pek detay paylaşılmasada, gelmesi beklenen 5 farklı mod ile birlikte satışa çıkacağı ve bu modlar arasında 4 çekerin de olabileceği konuşuluyor. Modelin test sürüşlerinde yakalanan resimlerine dikkat edildiğinde dış tasarım olarak farklılıkları şöyle;

  • Araç sürüş yüksekliği düşürülmüş,
  • Egzoz çıkışları ve arka tampon dizaynındaki tasarım farkı dikkat çekici,
  • Ön üst ızgarada yatay çıtalar sözkonusu.

BMW M2 ne zaman satışa çıkacak? 11 Ekim 2022‘de 5 farklı modeliyle tanıtımı yapılarak piyasaya sürülecek performans odaklı model hakkında daha fazla ayrıntıyı lansman gününde görmüş olacağız.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu