Otomobil

Togg, Üretim Kapasitesini Artırarak Şarj Altyapısını Genişletiyor

Togg üretim kapasitesini artıracak, fiyat rekabetini sürdürecek, şarj altyapısı genişletilecek ve Ar-Ge merkezleri kurulacak. Elektrikli otomobil pazarında büyümeyi hedefliyor.

Türkiye’nin otomobil markası Togg, üretim kapasitesini artırmak amacıyla fabrikasında bir kapasite artışına gitmeyi planlıyor. Bu hamleyle birlikte Togg, Tesla ve diğer elektrikli otomobillerle rekabet avantajını sürdürebilmek için fiyat rekabetini korumaya odaklanacak.

Togg, elde ettiği tüm geliri üretime yeniden yatırarak üretim miktarını artıracak. Ayrıca, Togg’un cihazlar arası internet iletişimi ve otonom sürüş teknikleri üzerinde çalışan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Ar-Ge merkezine ek olarak, Kayseri, Gaziantep gibi illerde de merkezler kurulacak.

Togg- Üretim Kapasitesi Artırılıyor, Şarj Altyapısı Genişliyor

Elektrikli araçların şarj alt yapısı için Shell ile protokol imzalanırken, önemli bağlantı yollarından biri olan İstanbul-İzmir arasında elektrikli şarj altyapısı hayata geçirildi.

Togg- Üretim Kapasitesi Artırılıyor, Şarj Altyapısı Genişliyor
Togg- Üretim Kapasitesi Artırılıyor, Şarj Altyapısı Genişliyor

Ayrıca, alışveriş merkezlerindeki otoparkların en az %10’u elektrikli şarj altyapısı için hazır hale getirilecek. Bu adımlarla birlikte Togg, elektrikli otomobil pazarındaki büyümeyi desteklemek ve kullanıcıların şarj ihtiyaçlarını karşılamak için önemli adımlar atılmaya devam ediliyor.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu