Otomobil

Mercedes-Benz ile Apple Music’ten önemli ortaklık!

Apple Music platformunun uzamsal ses özelliği ilk defa Mercedes-Benz ile otomobillerde yerel olarak kullanılabilir hale geliyor.

Apple ile Mercedes-Benz şirketleri bugün önemli bir iş birliğine imza attı. Yapılan açıklamaya göre Apple Music platformunun oldukça beğenilen Dolby Atmos desteğine sahip olan Spatial Audio özelliği, dünyanın dört bir yanındaki Mercedes sahiplerine en iyi müzik deneyimini sunma vaadiyle ilk defa yerleşik bir şekilde getiriliyor.

Apple Music’in uzamsal ses özelliği Mercedes-Maybach, EQS ve EQS SUV modellerinin yanı sıra EQE ve S-Serisindeki MBUX bilgi-eğlence sistemlerine geliyor. Bu sayede araçta çalınan parçalar, stüdyo kalitesinden çok daha iyi bir ses kalitesi ile güçlendirildi. Müzik deneyimi, araçtaki bireyleri adeta bir konser salonu hissiyatına sürükleyecek.

Apple Music’in uzamsal sesi ilk kez arabalara geliyor!

Apple Music platformuna abone olan Mercedes-Benz sahipleri, Spatial Audio ses destekli tüm albüm ve parçaları artık oldukça rahat bir şekilde araçlarında dinleme şansına sahip olacak. Platform, Driving in Spatial Audio ve Hip-hop in Spatial Audio gibi çalma listeleri sayesinde bu parçalara çok daha kolay bir şekilde ulaşma şansı elde edebilecek. Aynı zamanda aboneler, platformun 100 milyon şarkıdan oluşan kütüphanesinin tamamına ve halihazırda uygulamada yer alan tüm özelliklere araçlarından da ulaşabilecek.

Apple Music'in uzamsal sesi ilk kez arabalara geliyor!

Mercedes-Benz Group AG’nin Teknolojiden Sorumlu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Markus Schäfer, “Müşterilerimize sektörde benzeri olmayan, endüstri lideri bir müzik deneyimi sunmak için güçlerimizi birleştiriyoruz,” dedi. Apple Başkan Yardımcısı Oliver Schusser ise “Ses kalitesi Apple Music için son derece önemlidir. Bu nedenle Mercedes-Benz ile Apple Music’te uzamsal sesi ilk kez arabada yerel olarak kullanılabilir hale getirmek için çalışmaktan heyecan duyuyoruz,” açıklamasında bulundu.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu