Otomobil

McLaren tamamen elektrikli bir SUV otomobil ile geliyor!

McLaren CEO'su Michael Leiters, şirketin tamamen elektrikli bir SUV modeli üzerinde çalıştığı iddialarını doğruladı.

Uzun süredir McLaren firmasının elektrikli bir SUV modeli geliştireceği söylentileri gündemde yer alıyor. Şimdiye kadar şirketin bu planlarıyla alakalı resmi bir açıklama yapılmamıştı. Car Magazine isimli otomobil dergisine demeç veren McLaren CEO’su Michael Leiters, son röportajında bu iddiaları doğruladı.

Mike Flewitt yönetiminde McLaren yalnızca spor otomobil üretimine odaklanarak SUV araçları geliştirmeye kategorik olarak karşı çıktı. Fakat Michael Leiters’ın yönetime geçmesiyle birlikte McLaren de bu yarışa girmiş oldu. Rakipleri Porsche ve Ferrari gibi SUV’lara odaklanan firma, yakında böyle bir araçla hayranlarının karşısına çıkacağını bildirdi.

McLaren çözümü yüzde 100 elektrikli SUV modellerinde buldu!

McLaren’in CEO koltuğunda oturan Michael Leiters, yaptığı röportajda ‘daha farklı bir şirket’ sunmanın öneminden bahsetti ve bu yarışta yeni segmentler ile yeni otomobil konseptlerinin büyük rol oynadığını dile getirdi. Müşterilerinin aile kullanımı için bir araba üreteceklerini ifade eden Leiters, gelecekte firmanın elektrikli SUV ya da crossover modelleriyle karşımıza çıkacağına işaret etti.

McLaren çözümü yüzde 100 elektrikli SUV modellerinde buldu!

McLaren CEO’su tarafından açıklanan bilgilere göre şirketin ilk yüzde 100 elektrikli arabası, uzun zamandır beklenen hafif SUV olacak gibi görünüyor. ‘Araçlarımızı yeteri kadar farklılaştıramadığımızı düşünüyoruz,” diyen Leiters, firmanın içinde bulunduğu bu kısır döngüyü SUV modelleriyle kıracağını ifade etti.

McLaren imzalı elektrikli SUV modelinin ne zaman geleceği henüz resmi olarak açıklanmış değil. Fakat tahminlere göre beklenen araç, 2026 yılında piyasada boy göstermeye başlayacak.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu