Otomobil

Freddie Mercury’nin ikonik arabası açık artırmaya çıkıyor

Freddie Mercury'nin 1979 yılında satın aldığı ve ölene dek kullandığı Rolls-Royce aracı açık artırmaya çıkıyor.

Efsanevi Queen grubunun solisti Freddie Mercury, pek çok kişi bilmese de sadık bir yol arkadaşı olan gümüş Rolls-Royce aracına sahipti. Sanatçının hayatını kaybettiği 1991 senesine kadar yoldaşı olan araba, şimdi müzayedede satışa sunulacak. İşte detaylar…

Efsane Rolls-Royce açık artırma ile yeni sahibini bulacak

Queen grubunun en parlak dönemi olan 1979’dan ölümüne kadar Freddie Mercury ile birlikte gezen Rolls-Royce aracı, efsane şarkıcının şirketi Goose Productions’a aitti. 2013 yılında 105 bin dolar karşılığında açık artırmaya çıkan araba, şimdi ikinci sahibi tarafından yeniden piyasada boy gösterecek.

Queen’in eski menajeri Jim Beach tarafından kaleme alınan bir mektup, açık artırmaya çıkacak olan Rolls-Royce arabasının gerçekten de Freddie Mercury tarafından kullanıldığını doğruladı. Kasım ayında İngiltere’nin Londra kentinde müzayedeye çıkacak olan araç, bu mektup sayesinde katılımcıların güvenini elde edecek.

Freddie Mercury’nin Rolls-Royce aracı yalnızca görkemli geçmişi ile değil, içindeki bir dizi ilginç detay ile de dikkat topluyor. Arabanın içerisinde 1970’lerde hissedeceğiniz bir ambiyans yer alırken; nostaljik bir araba telefonu ve Sharp kaset çalar arabada bizleri karşılıyor. Öte taraftan Mercury’nin ölümünden sonra ailesinin araçta bıraktığı bir paket mendil dahi halen daha olduğu yerde bekliyor. Otomobilin kilometre sayacı, 99 bin kilometre olarak dikkat topluyor.

Kazanılan para Ukrayna’daki savaş mağdurlarına gidecek

Bir dönem Freddie Mercury tarafından kullanılan ve şimdi sanatçının ölümünden sonra açık artırma ile el değiştirecek olan Rolls-Royce arabası, önemli bir amaca da hizmet ediyor. Açıklanan bilgilere göre araçtan elde edilecek olan para, Ukrayna’daki savaş mağdurlarına yardım eden protez konusunda uzmanlaşmış bir tıp programı olan Superhuman Center’a bağışlanacak.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu