Magazin

Yeni Star Wars filminde senarist krizi!

Yeni Star Wars filminde büyük bir kriz meydana geldi. Filmin senaristleri görevlerinden ayrılık kararı aldı.

Senaristler Damon Lindelof (Watchmen) ve Justin Britt-Gibson (Counterpart: Parallel World) üzerinde çalıştıkları yeni Star Wars filminin yapımcılığını bıraktı. Filmin konusu henüz gizli tutuluyor ve projeyle ilgili daha fazla detayın ancak önümüzdeki ay Londra’daki Star Wars Celebration etkinliği sırasında açıklanması bekleniyor.

Senaristlerin ayrılmasına rağmen, yönetmen Sharmeen Obaid-Chinoy (A Girl in Rio: The Price of Forgiveness) ile proje hala geliştirme aşamasında. Fakat ayrılan senaristlerinin yerlerini kimlerin alacağı henüz bilinmiyor.

Ayrılık haberi, Lindelof’un bir Star Wars filmi çekmenin “son derece zor” olduğunu söyleyen bir röportaj vermesinden günler sonra geldi. Senarist verdiği röportajda şunları ifade etmişti:

“Sadece zorluk derecesinin son derece, son derece, son derece yüksek olduğunu söyleyeceğim. Bir film harika olamaz, hatta olmamalı. Söyleyeceklerim bu kadar çünkü ben de Star Wars’la aynı çağrışım içindeyim, yani oturarak izlediğim ilk film. Mayıs 1977’de, dört yaşında, babamın kucağında. Bence bazen, bir şeye bu kadar saygı ve sevgi ile baktığınızda, mutfağa girerken ‘Belki yemek yapmamalıyım, belki de yapmalıyım’ diyebilirsiniz. Sadece yemek yiyorum’. Bunu burada bırakalım.”

Lindelof ve Britt-Gibson, Şubat ortasında bir taslak senaryo teslim ettiler ve birkaç gün sonra projeden ayrıldılar. Lucasfilm’in zaten yeni bir senaristi var, ancak o isim henüz kamuoyuna açıklanmadı.

Yeni filmin geliştirilmesi, 2022’nin ikinci yarısında Damon Lindelof ve Justin Britt-Gibson tarafından onaylandı. Obaid-Chinnoy, kısa süre sonra Ekim ayında yönetmen olarak seçildi. Senaristler geri çekilmelere rağmen, yapımın çekimlerine Şubat 2024’te başlaması planlanıyor ve çıkış tarihi ise 19 Aralık 2025 olacak.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu