Magazin

The Empress dizisindeki Weißenstein Şatosu konaklamaya açılıyor!

Netflix'in The Empress dizisinde de yer alan Avusturya İmparatoriçesi Elisabeth'in Weißenstein Şatosu, Airbnb ile konaklamaya açılacak. İşte detaylar...

The Empress dizisi kısa sürede Netflix platformunda büyük ilgi uyandırdı. Romantizm temalı dönem draması, Avusturya İmparatoriçesi Elisabeth’in hayatını konu alıyor. 29 Eylül tarihinde yayınlanan ve ilk sezonu toplamda 6 bölümden oluşan bu yapım, Katharina Eyssen ve Lena Stahl tarafından geliştirildi. Başrollerini ise Devrim Lingnau ile Philip Froissant üstlendi.

The Empress konusu itibarıyla on altı yaşındaki Bavyera düşesi Elisabeth “Sisi” ile kız kardeşinin nişanlısı olan İmparator Franz Joseph arasında yaşanan aşkı ve evlilik sürecini anlatıyor. Çekimleri Almanya’da yapılan dizi, görkemli Weißenstein Şatosu’nda çekiliyor. Tarihi yapısıyla ve etkileyici mimarisiyle dikkatleri üzerine çeken şato şimdi konaklamaya açılıyor. Valizinizi hazırlayın, şatonun bir sonraki misafiri belki de siz olabilirsiniz!

Weißenstein Şatosu, Airbnb ile rezervasyona açılacak

18. yüzyılda inşa edilen Weißenstein Şatosu, Almanya’nın önemli turistik mekanlarından biri olarak tanınıyor. Son olarak Netflix’in The Empress dizisi ile karşımıza çıkan bu kudretli yapı, son derece zengin bir mirasa ev sahipliği yapıyor. Almanya’nın önde gelen Barok binalarından biri olarak kabul edilen bu şato, Sisi’nin yaşadığı dönemde ikamet ettiği ana evi olarak da biliniyor.

Airbnb platformu tarafından açıklanan bilgilere göre xx Şatosu çok yakında konaklamaya açılacak. 2 Kasım tarihinden itibaren konuklar, bu kudretli şatoda misafirlik yapabilecek. Her rezervasyonda en fazla iki kişinin ziyaretçi olabileceği belirtilirken, şimdilik fiyatların ne olacağı açıklanmış değil. Yakında konuya ilişkin Airbnb’den yeni ayrıntılar geleceği düşünülüyor.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu