Magazin

The Callisto Protocol Fiyatı Hayal Kırıklığı Sonrası Düştü

Büyük umutlarla piyasaya sürülen ve yeni nesil korku oyunu olarak hafızalara kazınacağı iddia edilen The Callisto Protocol, satış rakamları ile hayal kırıklığı yaratmıştı. Bu hayal kırıklığı sonrasında geliştirici şirket, fiyatları indirme kararı aldı

The Callisto Protocol, çıkışının üzerinden yeteri kadar süre geçmiş olmasına karşın, istenen satış rakamlarına ulaşamadı. İlk süreçte 5 milyon satış hedefi olmasına karşın, satış rakamlarının 2 milyonda kalması, maliyetlerin dahi karşılanmamasına neden oldu.

Yaşanan hayal kırıklığı sonrasında geliştirici firma olan Krafton, farklı çözümler arıyor. Bu noktadaki ilk çözüm ise fiyatın aşağı çekilmesi oldu. İndirim sonrasında satış rakamlarının nasıl olacağı ise merak konusu.

The Callisto Protocol Fiyatında İndirim Yapıldı

İstenen satış rakamlarını yakalayamayan The Callisto Protocol’ün fiyatında indirime gidildi. İndirim oranı %20 oldu. Sadece kısa bir süre için geçerli olacak indirim ile oyun severler, Steam üzerinden oyunu 499 TL’den değil, 399 TL’den alabilecek. İndirim 19 Ocak günü sona erecek.

Çok büyük bir beklentiyle çıkarılan ve toplam maliyetinin 160 milyon $ seviyesinden yüksek olduğu açıklanan oyunun satış rakamları 2 milyonda kalmıştı. Bu duruma çare arayan şirket, fiyatlarda indirime gitti.

İndirimin kısa süreli olması, şirketin oyuna güvendiğinin önemli bir işareti. Ancak bu indirim döneminde de beklentiler karşılanamazsa, şirketin nasıl bir yol izleyeceği bilinmiyor.

Ahmet

İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü Mezunu. Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu