Magazin

Quentin Tarantino, Django Unchained filmini Kanye West’ten mi çaldı?

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino, Kanye West'in kendisin yönelttiği hırsızlık iddialarına cevap verdi! İşte o açıklamalar...

Django Unchained filmi tüm dünyada büyük ses getirdi. Ülkemizde ‘Zincirsiz’ adı altıdna yayınlanan film, 2013 yılında vizyona girdi. Quentin Tarantino tarafından yazılıp yönetilen western temalı projede Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington ve Samuel L. Jackson gibi dünyaca meşhur oyuncular yer aldı. Eleştirmenlerden tam not alan film, seyircilerden de övgü dolu yorumlar toplamayı başardı. Çok sayıda ödüle layık görülen yapım, yıllar sonra ilginç bir konu ile tekrardan gündeme geldi!

Kanye West, Django Unchained filmini sahiplendi

ABD’li ünlü rapçi Kanye West bu ayın başlarında, 1996 yapımı Sergio Corbucci’nin yönettiği Django’nun yeniden uyarlaması olan Django filminin gerçek yaratıcısının kendisi olduğunu iddia etmişti. Tecrübeli sanatçı, 2005 yılında projeyi Tarantino ve Jamie Foxx’a anlattığını öne sürdü. Başrolünü kendisinin oynamak istediğini belirtilirken; 2012’de ilginç bir şekilde Jamie Foxx’un hayalindeki rolü canlandırdığını gördüğünü ifade etti.

Kanye West, Django Unchained filmini sahiplendi

Kanye West, Quentin Tarantino’nun Jamie Foxx ile el birliği yaparak projeyi kendilerinden çaldığını iddia etti. Bu sert suçlamaya karşı bir süre Tarantino’dan ya da Foxx’tan herhangi bir cevap gelmedi. Fakat nihayet sessizlik bozuldu. Usta yönetmen, West’in iddialarını yanıtladı!

Quentin Tarantino, Jimmy Kimmel ile yaptığı televizyon röportajında Kanye West iddialarına değindi. İddiaların hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığını ifade eden Hollywood efsanesi, “Kanye ile şahsen tanışmadan yıllar önce Django hakkında fikrim vardı. Bir senaryo fikri olduğunu bana aktardı, evet. Bir köle rolünde oynamak istiyordu. Sanırım buna atıfta bulunuyor,” dedi.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu