Magazin

Netflix’in Dahmer dizisi rekorları alt üst ediyor!

Dahmer dizisi rekor kırmaya devam ediyor. Popüler dizi, Netflix tarihine adını yazmaya hazırlanıyor.

Dahmer dizisi toplamda on bölümden oluşan kan dondurucu hikayesi ile 21 Eylül tarihinde yayınlandı. Henüz prömiyer tarihinin üzerinden fazla bir süre geçmeden seri katil temalı dizi, büyük bir rekor kırmayı başardı. Dünya genelinde Top 10 listelerini yerle bir eden yapım, platformun hizmet verdiği neredeyse tüm ülkelerde en çok izlenen dizi unvanını elde etti.

Bir hafta içinde en çok izlenen Netflix dizisi unvanı şu anda Stranger Things’in elinde bulunuyor. Dahmer ise Stranger Things dizisinin yakaladığı bu başarıyı oldukça yakından takip ediyor ve ikinci basamakta kendine yer buluyor. Öte taraftan Dahmer, Netflix’te tüm zamanların en çok izlenen 10 İngilizce dizisi listesinde de kendine yer bularak tüm dikkatleri üzerinde topluyor!

Tüm zamanların en çok izlenen Netflix dizileri

En çok izlenen İngilizce Netflix dizileri arasında ilk sırada Stranger Things 4. sezonu yer alırken; iki ve üçüncü basamakta ise Bridgerton’un 1 ve 2. sezon bulunuyor. Listeye yeni dahil olan Dahmer dizisi ise dokuzuncu basamakta karşımıza çıkıyor ve hızla tabloda yükseliş göstermeye devam ediyor.

Tüm zamanların en çok izlenen Netflix dizileri

  1. Stranger Things – Sezon 4
  2. Bridgerton – Sezon 1
  3. Bridgerton – Sezon 2
  4. Stranger Things – Sezon 3
  5. Lucifer – Sezon 5
  6. The Witcher – Sezon 1
  7. Inventing Anna
  8. 13 Reasons Why – Sezon 2
  9. Dahmer
  10. Ozark – Sezon 4

Dahmer konusu itibarıyla ABD tarihinin en acımasız seri katillerinden biri olan Jeffrey Dahmer’ın hikayesini anlatıyor. 1978 ve 1991 yılları arasında işlediği cinayetlerle tanınan acımasız seri katil, ünlü oyuncu Evan Peters tarafından canlandırılıyor.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu