Magazin

Kraliçe Elizabeth’in hayatını anlatan The Crown için 5. sezon yayın tarihi açıklandı!

Kraliçe Elizabeth ve Kraliyet Ailesi'ni konu alan The Crown yeni sezonu ile yakında ekranlara gelecek. Netflix merak edilen o tarihi duyurdu!

Netflix platformunda yayınlanan The Crown dizisi dünya çapında milyonlarca seyirci tarafından ilgiyle takip ediliyor. Peter Morgan tarafından tasarlanan tarihi dönem draması, Kraliçe II. Elizabeth’in saltanatını gözler önüne seriyor. Left Bank Pictures ve Sony Pictures Television tarafından geliştirilen bu yapım, Kraliçe’nin 21. yüzyıla kadar uzanan görkemli saltanatını tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.

8 Eylül tarihinde Birleşik Krallık’taki Balmoral Kalesi’nde hayata gözlerini yuman II. Elizabeth, milyonlarca kişiyi yasa boğdu. 1953 yılında taç giyen ve ülkenin en uzun hükümdarlarından biri olarak anılan Elizabeth’in hayatını konu alan The Crown dizisi için de belirsizlik yaşanıyordu. Acı veren vefat haberinin ardından dizinin akıbeti merak edilirken, nihayet Netflix’ten heyecan verici açıklama geldi! İşte ayrıntılar…

The Crown 5. sezon yayın tarihi belli oldu

Netflix’in TUDUM hayran etkinliği, platformda yer alan pek çok heyecan verici gelişme ve duyuruya ev sahipliği yapıyor. Pek çok dizi ve film ile ilgili dikkat çeken açıklamalar gerçekleştirilen etkinlikte, Kraliçe Elizabeth’in hayatını anlatan The Crown dizisi hakkında da merak edilen o bilgi paylaşıldı!

The Crown 5. sezon yayın tarihi belli oldu

Netflix tarafından açıklanan bilgilere göre The Crown 5. sezonu ile 9 Kasım tarihinde seyirci karşısına çıkacak. Yeni sezonda Elizabeth’i Imelda Staunton canlandıracak. Dizi, Elizabeth’in ve Kraliyet ailesinin 1990’lı yıllarda yaşadığı olayları mercek altına alacak. Dominic West, Prens Charles’a hayat verirken; Prenses Diana rolünde ise Elizabeth Debicki yer alacak.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu