Magazin

Kim Kardashian’a 1,26 milyon dolar para cezası!

Kim Kardashian geçtiğimiz yıl yaptığı bir kripto para reklamı nedeniyle 1,26 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

ABD’li ünlü magazin yıldızı Kim Kardashian flaş bir haber ile gündeme geldi. Kısa bir süre önce meşhur rap yıldızı Kanye West ile evliliklerini sona erdiren Kardashian’ın, Instagram hesabında kendine para ödendiğini takipçilerine söylemeden bir kripto para birimini övdüğü için 1.26 milyon dolar para cezasına çarptırıldığı açıklandı.

Kripto para reklamı Kim Kardashian’ın başına iş açtı!

Wall Street yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre ünlü reality show yıldızı ve iş kadını, EthereumMax’te satılan bir kripto para birimi olan EMAX tokenlerinin reklamını yapmakla ve bu işlem için platform tarafından kendisine 250 bin dolar ödendiğini belirtmemekle suçlanıyor. Verilen para cezasının içerisinde, Kardashian’ın aldığı meblağ ve faizi temsil eden 260 bin dolarlık düzeltme de yer alıyor.

Kripto para reklamı Kim Kardashian'ın başına iş açtı!

Kim Kardashian bu para cezasını ödemeyi kabul etti. Aynı zamanda yaptığı eylemin bir hata olduğunun da farkında olduğunu ifade etti. Kardashian’ın üç yıl boyunca herhangi bir kripto para biriminin tanıtımını yapmamaya söz verdiği iddia ediliyor.

Haziran 2021 tarihinde EthereumMax reklamı yapan Kim Kardashian, büyük harflerle takipçilerine “Kripto paraları sever misiniz?” yazmıştı. SEC lideri Gary Gensler tarafından konuya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde kayıtlara geçti: “Bu vaka ile beraber ünlüler veya influencerların kripto para varlıkları da dahil olmak üzere çeşitli yatırım fırsatlarını tanıtmalarının, yani buna bir anlamda kefil olmalarının her zaman iyi sonuçlar doğurmayacağı anlamına geliyor. Yatırımcıları finansal hedefleri ışığında bir yatırımın potansiyel risklerini ve fırsatlarını değerlendirmeye teşvik ediyoruz.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu