Magazin

House of the Dragon, Yüzüklerin Efendisi’ni geride bıraktı!

House of the Dragon dizisi korsan izleme sitelerinde Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisini büyük bir hezimete uğrattı.

Geçtiğimiz ay, uzun bir süredir heyecanla beklenen iki epik dizi nihayet izleyicilerin karşısına çıktı. Bunlardan ilki olan House of the Dragon dizisi, Game of Thrones prequel’i olarak lanse edildi. Taht Oyunları ile aynı evrende geçen, Targaryen Hanedanlığı’nın 200 yıl öncesini ve ejderhaların nasıl yok olduğunu konu alan bu yapım HBO Max imzasıyla hayranlarıyla buluştu. Diğer büyük proje ise J. R. R. Tolkien tarafından kaleme alınan efsane fantezi roman serisi Yüzüklerin Efendisi uyarlaması olan Güç Yüzükleri idi.  Amazon imzalı The Rings of the Power, tarihin en pahalı dizisi olarak boy gösterdi.

Farklı kulvarlarda yer alan bu iki dizi elbette ki karşılaştırmak için epey güç olsa da ortaya çıkan son raporlar, hangi yapımın daha popüler olduğunu gözler önüne serdi. Torrent Freak tarafından sızdırılan veriler, korsan dizi izleme siteleri arasında hangi dizinin daha çok seyredildiğini açıkladı.

House of the Dragon, Güç Yüzükleri’ni açık ara farkla geçti

HBO Max tarafından açıklanan verilere göre House of the Dragon’un her bölümü platformda ortalama 29 milyon izleyici tarafından seyredildi. Amazon ise kısa bir süre önce Prime Video servisinde 25 milyon izleyici ile Güç Yüzükleri’nin gala rekoru kırdığını duyurmuştu. Bu verilere göre legal izlenme sayıları bakımından Game of Thrones prequel’i büyük bir üstünlük gösterirken, korsanda da bu durum değişmedi.

House of the Dragon, Güç Yüzükleri'ni açık ara farkla geçti

House of the Dragon korsan dizi izleme siteleri içerisinde 9 milyondan fazla indirme aldı. Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisi ise 650 bin indirmede kalarak büyük bir hezimete uğradı.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu