Magazin

Dungeons & Dragons filmi John Wick 4’ün tahtına oturdu

Uzun bir süredir merakla beklenen Dungeons & Dragons filmi hafta sonu gişede büyük bir başarı elde ederek John Wick 4'ün tahtına oturdu.

Dungeons & Dragons: Honor Between Rebels bu hafta sonu ABD ve Kanada’da gişe rekorları kırdı. Paramount yapımı fantezi filmi, Cuma ve Pazar günleri arasında 38,5 milyon ABD Doları kazandı. Bu sayede yapım, John Wick 4’ü geçerek sıralamada lider olmayı başardı.

Dungeons & Dragons masa oyununa dayanan büyük bütçeli film, analistler 30 milyon dolarlık bir çıkış belirlediği için beklentileri aştı. Ancak yine de amorti etmesi ve yeni bir franchise başlatması için Nisan ve Mayıs aylarında iyi performans göstermesi gerekecek. 

Hasbro’nun oyun uyarlaması, Rotten Tomatoes’ta %91 onay derecesi ve Cinemascore’da A- seyirci puanı kazandıran mükemmel incelemeler topladı. Film, denizaşırı ülkelerde de iyi performans gösterdi ve 60 bölgeden 33 milyon dolarla çıkış yaptı. Yurt içi ve yurt dışı gişe toplamı 71,5 milyon dolar olarak kaydedildi.

Filmin senarist ve yönetmenliğini Jonathan Goldstein ile John Francis Daley üstleniyor. Ünlü sinemacılar daha önce gişe rekorları kıran Bad Vacation’ın yeniden yapımını ve son yılların en komik filmlerinden biri olarak gösterilen Game Night’ı (2018) yönettiler. Ayrıca, Spider-Man: Back Home (2017) gibi gişe rekorları kıran aksiyon filmleri de dahil olmak üzere birçok başarılı için senaryo yazdılar.

Oyuncu kadrosunda ise Chris Pine (Wonder Woman), Michelle Rodriguez (Fast & Furious), Sophia Lillis (It), Regé-Jean Page (Bridgerton), Justice Smith (Jurassic World: Fallen Kingdom) ve Hugh Grant yer alıyor.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu