Magazin

Bergen filmi Amazon Prime Video’ya geldi! İşte konusu ve oyuncuları

Ünlü şarkıcının hayatını anlatan Bergen filmi Amazon Prime Video platformunda izleyicisi ile buluştu. İşte Bergen'in konusu ve oyuncuları...

Bergen filmi son döneme adeta damgasını vurdu. Mehmet Binay ve Caner Alper tarafından yönetilip Sema Kaygusuz ile Yıldız Bayazıt imzasıyla kaleme alınan film, kısa sürede büyük yankı uyandırdı. Ünlü şarkıcı Bergen’in hayat hikayesini objektif bir şekilde anlatan yapımda Farah Zeynep Abdullah efsane sanatçıya hayat verdi.

Türkiye’de tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi unvanını elde eden Bergen, aynı zamanda ilk defa 100 milyon hasılata ulaşan film olarak sinema tarihimize geçti. 159 milyon TL’den fazla gelir elde eden filme çok sayıda ödül verilirken; 5 milyon 484 bin 789 seyirci sayısıyla şimdiye kadar ülkemizde en çok izlenen 8. yerli film oldu.

Bergen filmi izlemek isteyenler için şimdi dijital platformda!

Sinemada büyük bir ilgi gören Bergen filmi için şimdi nihayet dijital platforma geldi! Beyaz perdede izleme şansı bulamayanlar ya da yeniden izlemek isteyenler için film bugün itibarıyla Amazon Prime Video kütüphanesinde listelenmeye başladı.

Bergen filmi izlemek isteyenler için şimdi dijital platformda!

Bergen konusu ve oyuncuları

Ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah, Bergen (Belgin Sarılmışer) rolü ile adından sıkça söz ettirdi. Olağanüstü bir performans sergileyen yetenekli aktris, eleştirmenler ve izleyicilerden tam not aldı. Erdal Beşikçioğlu, Halis Serbest’i canlandırırken; aynı zamanda kadroda Tilbe Saran, Nergis Öztürk, Şebnem Sönmez, Ahmet Kayakesen, Arif Pişkin, Suzan Kardeş, Cemal Günbaş ve Ali Seçkiner Alıcı gibi yıldız isimler boy gösterdi. Filmde, 1989 yılında eşi Halis Serbest tarafından vurularak öldürülen efsane şarkıcı Bergen’in acılarla dolu hikayesi anlatıldı.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu