Magazin

‘Ben Bu Cihana Sığmazam’ Dizi Hikayesi ve Oyuncu Kadrosu!

ATV'nin Ben Bu Cihana Sığmazam yeni dizisi oyuncu kadrosu, çekim yerleri, konusu ve saatini yazımızda bulabilirsiniz.

Onur Tan‘ın yönetmen koltuğunda oturduğu, yapımcılığını Oktay Kaynarca, Onur Tan ve Seyfi Şahin‘in birlikte yaptığı Ben Bu Cihana Sığmazam dizisi tüm ihtişamı ve aksiyon dolu sahneleriyle başladı.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın Oktar Kaynarca’sı ATV’nin yeni dizisi Ben Bu Cihana Sığmazam’la Bomba etkisi yaptı. Dizinin ilk bölümleri beklenenin üzerinde ilgi gördü ve reyting rekorları kırdı. Bizde bu yazımızda dizi ile ilgili merak edilenlere yer verelim istedik. Ben Bu Cihana Sığmazam dizi konusu ve başrol oyuncuları kim? Dizi hangi saatler arasında hangi kanalda yayınlanıyor? Ben Bu Cihana Sığmazam nerede hangi ülkelerde çekildi gibi soruların cevabını tek bir konuda topladık.

İçindekiler

Ben Bu Cihana Sığmazam Konusu

Çok ilginç konusuyla da izleyiciyi ekrana kilitlemeyi başaran ‘Ben Bu Cihana Sığmazam’ disinin konusu 15 yıl önceye dayanıyor! Evet, 15 yıl önce gerçek adı Cezayir Türk olan kişi, ailesine dahi öldü gösterilmiş ve Türkiye’den Özbekistan’a gitmek zorunda bırakılmış. Burada Temur Turan ismiyle kendi hayatını tekrar kurmaya çalışırken, Türkiye’deki kızının kaçırılma haberini alan ve tekrar ülkeye geri dönüp kızını kurtarmaya çalışan birinin hayatını anlatıyor. Geçmişinde ‘İstanbul’un sahibi!’ olan Cezayir, yeni partonlarla da yüzleşmek durumunda kalacaktır.

Cezayir’i bekleyen zorluklar bununla da kalmıyor. 15 yıldır kendisini öldü bilen ailesine neyi nasıl açıklayacak? Kendini onlara nasıl kabullendirecek? Bu yetmezmiş gibi bir de ortaya CIA çıkar. Cezayir bir taraftan onların tuzaklarından kaçmak, hem kendini hemde ailesini korumak zorundadır.

Ben Bu Cihana Sığmazam Başrol Oyuncuları

Başrolünde Oktay Kaynarca, Ebru Özkan Saban ve Pelin Akil‘in yer aldığı dizideki diğer oyuncuları ve canlandırdıkları karakterlerden bahsedelim.

  • Oktay Kaynarca: Cezayir Türk karakteri, CIA’in operasyonuyla ağabeyinin öldürülmesi sonucunda intikam için İstanbul kabadayılığının verdiği tüm gücü kullanmış bir adam. “Cezayir Türk neden kendini öldü gösterip Özbekistan’a gitmişti” diye bir soru aklınıza gelebilir. Ağabeyini öldürten CIA İstanbul Direktörünün işini bitirmiş ve sonrasında kendini de öldü gösterip ailesi ve sevdiklerine bir zarar gelmesin diye ülkeyi terk etmişti.

Türk Devleti için çalışan ağabeyinin ölümünün ardından intikamını almış ve sonrasında herkesin güvenliği için Özbekistan’da yeni bir hayata başlamış köklü bir ailenin çocuğudur Cezayir. Ailesi burnunda tütse de artık geri dönmeyecektir. Orada da boş durmayan Cezayir, Operasyondan operasyona katılır. Bunların birinde yaralanır ve hastanede doktor Firuze ile tanışır ve O’na aşık olur. Yeni bir hayata başlamak için Firuze ile evlenip aile kurar. Deşifre olduktan sonra kızının da kaçırdığını öğrenmesi üzerine ülkeye geri dönmek zorunda kalır.

  • Ebru Özkan Saban: Leyla Türk karakteri, Cezayir Türk’ün öldüğünü, hamile olduğu haberiyle aynı gün alan Cezayir’in eşi.

  • Pelin Akil: Firuze Turan karakteri, Cezayir’in Özbekistan’da tanışıp aşık olduğu ve evlendiği Türk doktor.

  • Ali Seçkiner Alıcı: Kurban Baba karakteri, Türkiye’de 5 çocuğuyla yaşayan mert bir adamdır. Cezayir’in geri dönmesiyle hem kendisi hemde çocukları birer fedaiye dönüşeceklerdir.
  • Işıl Yücesoy: Gülendam Türk karakteri, Cezayir Türk’ün Annesi
  • Hakan Karahan: Dumrul Bey karakteri, Firuze’nin manevi babası, devlet ve millet aşkı için devamlı mücadele etmiş biri. Cezayir’in hem kayınpederi hemde en yakın arkadaşı.
  • Ragıp Savaş: Atakan karakterini canlandırıyor. Cezayir’in sınır tanımadan CIA direktörünü öldürmesi, geri döndüğünde aralarının açılmasına neden olacaktır.
  • Gülenay Kalkan Ünlüoğlu: Elmas karakterini oynuyor. Elmas Firuze’nin dul annesidir.
  • Kerem Kupacı: Ethem Marna karakteri, Cezayir’in kız kardeşi olan Canan’ın kocası rolünde. Muhasebeci ve Cezayir’in sır küpü!

Diğer oyuncuları da unutmadan sıralayalım. Erkan Sever- Orhan / Başak Kıvırcım Ertanoğlu- Zühre /  Aslı Sevi- Azade / Ziya Kürküt- Bekir /  Pelin Uluksar- Süheyla / Eren Vurdem- Azamet / Mina Derman- Suna / Batuhan Sezer- Ömer Asaf / Değer Alp – Canan / Mert Kırlak- George Bagnall / Burcu Binici- Meltem / Ömer Kurt- Kerim / Doruk Öztürk- Şamil / Ahmet Yıldırım- Cafer / Tanıl Yöntem- Canberk / Doruk Öztürk- Şamil / Osman Albayrak- Beyler Divanı Azer / Melisa Duru Ünal- Mercan / Aylar Melayeva- Sevim/ Hanbey Oğuzhan Çoban- Besim karakterlerini canlandıracaklar.

Ben Bu Cihana Sığmazam Nerede Çekildi?

Dizi Özbekistan’dan başlayan çekimleri İstanbul Galata ve Beşiktaş gibi mekanlarda çekilmeye devam ediyor.

Ben Bu Cihana Sığmazam Hangi Kanalda Saat Kaçta?

20 Eylül Salı günü 1. bölümü yayınlanan Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinin nefes kesen 2. bölümü 27 Eylül Salı günü saat 20:00’de ATV ekranlarında olacak.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu