Magazin

Apple yeni Martin Scorsese filmini sinemalarda yayınlayacak

Apple, Martin Scorsese ve Leonardo DiCaprio'nun yeni filmini Apple TV+ platformundan önce sinema salonlarına getirecek.

Apple, Martin Scorsese’nin yönettiği, Leonardo DiCaprio’nun başrol oynadığı yeni filmi Killers of the Flower Moon’u sinemalarda göstereceğini duyurdu. Apple’ın orijinal filmi, Apple TV+ yayın hizmetinde yayınlanmasından önce, 6 Ekim için bir vizyon tarihi belirledi.

Apple, yayın yapan rakiplerine göre daha yeni olmasına rağmen Sundance’te 25 milyon dolara satın aldığı Breakfast ile elini güçlendirdi. Killers of the Flower Moon filmiyle ise Apple, tamamen şirket tarafından üretildiği ve satın alınmadığı için film endüstrisindeki hakimiyetini genişletiyor.

Lansman onayı, Apple’ın sinemalarda gösterilecek filmlerin yayına sunulmadan önce yapımına 1 milyar ABD doları yatırım yapmayı planladığı haberinden birkaç gün sonra geldi.

Martin Scorsese ve Leonardo DiCaprio, yapımı yedi yıl önce geliştirmeye başladı. Film, David Grann’in aynı adlı kitabından uyarlamadır ve 1920’lerde Oklahoma bölgesindeki petrol patlaması sırasında bir dizi gizemli cinayeti konu alır. Kitabın hakları 2016 yılında 5 milyon dolara satın alındı ​​ve senaryo kıdemli Eric Roth tarafından senaryoya döküldü.

Killers of the Flower Moon filmi Gangs of New York (2002), The Aviator (2004), The Departed (2006), Shutter Island (2010) ve The Wolf of Wall Street (2013) filmlerinden sonra yönetmen ve DiCaprio arasındaki altıncı proje olarak karşımıza çıkacak.

Oyuncu kadrosunda ayrıca ünlü aktör Robert De Niro da yer alıyor. Bu sayede film, iki oyuncuyu kariyerinin en büyük ortakları olarak gören Martin Scorsese’nin yönettiği bir filmde ilk defa yan yana getiriyor.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu