Magazin

Amazon kurucusu Jeff Bezos’un eski eşinden flaş karar!

Amazon kurucusu Jeff Bezos'un eski eşi olan MacKenzie Scott, ikinci eşinden boşanma kararı aldı.

1993 yılında Amazon kurucusu Jeff Bezos ile evelenen ünlü roman yazarı ve hayırsever MacKenzie Scott, 2019 yılında Bezos’tan boşanmıştı. Evlilikleri süresince dünyanın en zengin çifti olarak anılan ikili, üç yıl önce 35 milyar dolarlık bir boşanma anlaşması gerçekleştirerek yollarını ayırmıştı. Bu sayede dünyanın üçüncü en zengin kadını olan Scott, geçtiğimiz yıl ise eski bir öğretmen olan Dan Jewett ile evlilik yaşamıştı.

Mal varlığının çok ciddi bir kısmını hayır kurumlarına ve hayvan barınaklarına bağışlayan MacKenzie Scott, ikinci eşi Dan Jewett ile de mutluluğu bulamadı. Ortaya çıkan son bilgilere göre ikili yollarını ayırmaya karar verdi. Evlilikleri yalnızca bir yıl sürdü.

MacKenzie Scott ikinci eşi Dan Jewett ile ayrılıyor

Dünyanın en prestijli ve saygın gazetelerinden biri olan The New York Times tarafından paylaşılan bilgilere göre Jeff Bezos’un eski eşi olan 52 yaşındaki MacKenzie Scott, ikinci eşi olan Dan Jewett ile yollarını ayırıyor. Aynı zamanda gazete, Scott’un tıpkı Bezos ile olan evliliğinde de yaşandığı gibi, ikinci birlikteliğinde de bir evlilik sözleşmesi yapmadığını iddia etti. Dolayısıyla Scott’un yine yüklü bir nafaka alacağı tahmin ediliyor.

MacKenzie Scott ikinci eşi Dan Jewett ile ayrılıyor

MacKenzie Scott kimdir?

52 yaşındaki ABD doğumlu MacKenzie Scott Tuttle, 1992’de Princeton Üniversitesi’nde İngilizce lisans bölümünden iyi bir derece ile mezun oldu. New York’ta bulunan D. E. Shaw’da Amazon kurucusu Jeff Bezos için araştırma görevlisi olarak çalışan Scott, 1993 yılında Bezos’la dünya evine girdi. İkilinin üç çocuğu oldu. Aynı zamanda Çinli bir kız çocuğunu evlat edindiler. İlk romanı The Testing of Luther Albright’i 2006 yılında kaleme alan Scott, Amerikalı Kitap Ödülü’ne layık görüldü.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu