Gündem

Yıllık Enflasyon Rakamı Açıklandı, Gözler Memur ve Emekli Maaş Zammında

Türkiye'de Haziran ayında tüketici fiyatları yüzde 3,92 arttı, yıllık enflasyon yüzde 38,21 oldu. Memur ve emekli zamı yüzde 19,77'de

Haziran ayında Türkiye’de tüketici fiyatları önemli bir artış göstererek aylık bazda yüzde 3,92, yıllık bazda ise yüzde 38,21 oranında yükseldi. Memur ve emekli maaşlarını etkileyecek olan 6 aylık enflasyon da yüzde 19,77 olarak belirlendi.

TÜFE’ye göre konutlar en az artış gösteren, lokanta ve oteller ise en yüksek artışı yaşayan ana gruplar oldu. Alkollü içecekler ve tütün ürünleri ise harcama gruplarında en yüksek aylık artışı kaydetti. Sağlık ise en az artış gösteren ana gruptu.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun verileri, enflasyonun ekonomik kararlara ve maaş zamlarına olan etkisini belirlemek açısından önem taşıyor. Hükümetin, ekonomik istikrarı sağlamak ve enflasyonu kontrol altında tutmak için gerekli adımları atması bekleniyor.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu