Gündem

Ukrayna’dan, NATO’ya Hızlı Üyelik Başvurusu!

Rusya'nın 4 Ukrayna bölgesini ilhak ettiğini açıklamasından sonra Ukray'dan flash bir adım geldi

Rusya’nın Zaporizhzhia, Kherson, Luhansk ve Donetsk bölgelerinin kendisine katılım için referandum yapmasından ve referandum sonuçlarından katılıma onay çıkmasından sonra Putin, bu 4 bölgenin Rusya’ya katılımını onayladı ve ilhak kararnamesini imzaladı. Putin, ‘milyonların kendi tercihi bu’ ifadesini kullandı.

Bu kararın ardından tüm Dünyadan tepkiler gelmeye başladı ve kararı tanımadıklarını, haksız olduğunu vurguladılar. BM’de ayrıca, Rusya’ya yaptırımların artırılması gerektiğini söyledi. Diğer taraftan da AP’dan da kınama gecikmedi.

Zelenski de ‘Tüm Dünya bu ilhak girişimin ne anlama geldiğini iyi biliyor‘ açıklamasını yaptı. Daha sonra Ukrayna adına NATO üyeliği için hızlandırılmış bir başvuru yaptıklarını aktardı. Zelenki konuşmasının devamında; ‘Ukrayna, Putin Rusya’nın devlet başkanı olduğu sürece Rusya ile herhangi bir müzakere yapmayacak. Yeni başkanla görüşeceğiz. Ukrayna hızlı bir şekilde NATO üyeliğine başvuruyor. Ukrayna, Putin Rusya’nın devlet başkanı olduğu sürece Rusya ile herhangi bir müzakere yapmayacak. Yeni başkanla görüşeceğiz‘ ifadelerini kullandı.

Ahmet

İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü Mezunu. Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu