Gündem

Türk Hava Yolları’ndan büyük başarı! Avrupa’nın en iyisi seçildi

Türk Hava Yolları şirketi, Skytrax tarafından yayımlanan rapora göre Avrupa'nın en iyi hava yolu firması unvanını elde etti. İşte detaylar...

Birleşik Krallık merkezli uçuş araştırmaları şirketi Skytrax her yıl en iyi hava yolu şirketleri raporları ile karşımıza çıkıyor. Skytrax’ın bu yılki raporunda ise gurur verici bir başarı dikkat çekti. Türk Hava Yolları hem dünyada, hem de Avrupa bölgesinde oldukça önemli başarılara imza attı. İşte yayımlanan raporun ayrıntıları…

Türk Hava Yolları, Avrupa’nın en iyi hava yolu şirketi seçildi

Skytrax’ın yayımladığı rapora göre Avrupa pazarının en iyi hava yolu unvanı Türk Hava Yolları’na verildi. Air France, Swiss International Airlines ve British Airlines gibi rakiplerini geride bırakan THY, böylelikle başarısını global olarak da tescillemiş oldu. İşte listenin ilk 10’una giren o isimler:

 1. Türk Hava Yolları
 2. Air France
 3. Swiss International Airlines
 4. British Airways
 5. Lufthansa
 6. KLM Royal Dutch Airlines
 7. Virgin Atlantic
 8. Finnair
 9. Iberia
 10. Aegean Airlines

Türk Hava Yolları, Avrupa'nın en iyi hava yolu şirketi seçildi

Dünyanın en iyi hava yolu şirketleri listesi ise biraz farklılık gösteriyor. Türk Hava Yolları burada yedinci basamakta kendine yer buluyor. İlk sırada ise Qatar Airways yer almakta. Küresel sıralama şu şekilde belirtiliyor:

 1. Qatar Airways
 2. Singapore Airlines
 3. Emirates
 4. ANA All Nippon Airways
 5. Qantas Airways
 6. Japan Airlines
 7. Türk Hava Yolları
 8. Air France
 9. Korean Air
 10. Swiss International Air Lines

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, THY’nin bu başarısına ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Özel hizmet anlayışımızın daha önce de defalarca taltif edildiği bu ortamda yeniden bulunmaktan çok memnunuz. Türk Hava Yolları ailesi olarak bizi bu kıymetli ödüllere layık gören değerli misafirlerimize ve bu değerlendirmeyi somut hale getiren Skytrax ekibine teşekkür ederiz. Bizi rakiplerimizden ayıran ayrıcalıklı hizmet yaklaşımımız ile Türk Hava Yolları markasını dünyanın en iyisi yapma yolunda sağlam adımlar atmaya devam edeceğiz.

Skytrax CEO’su Edward Plaisted ise THY’nin elde ettiği bu başarıya ilişkin şunları kaydetti: “Türk Hava Yolları’nı Dünya Havayolları Ödülleri’ndeki başarıları ve en rekabetçi marketlerden birinde kazandığı Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi ödülü için tebrik ederiz. Ayrıca Türk Hava Yolları’nın DO&CO iş birliği ile uçak içi ikramlarındaki yüksek standartlarının Dünyanın En iyi Business Class İkram Servisi Ödülü ile taçlanmasından memnuniyet duyuyoruz.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu