Gündem

Toplantı Sonrası Vedat Bilgin’den Asgari Ücret Açıklaması

Kanal A Haber - Bakan Bilgin'den kabine toplantısı sonrası Asgari Ücret açıklaması

Kanal A Haber – Kabine toplantısından çıkar çıkmaz, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çalşma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, en çok merak edilen asgari ücret hakkında sorulan bir soruya net cevap vermekten kaçındı. Asgari ücret zammı sonrası 9 bin TL seviyesine çıkacağı dillendirilmişti ve kendisine bu iddia soruldu. Bilgin, Asgari ücreti gibi önemli bir konuda rakam yakıştırmanın doğru olmadığını ve bunun sadece ‘Asgari Ücret Komisyonu‘ tarafından belirlenebileceğini belirtti.

Rakam teleffuz etmenin doğru olmadığını vurgulayan Bilgin, ‘Keyfi olarak belirlenmez bu. Şimdiden rakam telaffuz etmek doğru değil. Ekim ayındayız. Ekim, kasım, aralık ayları ve sonrasında enflasyon rakamlarını göreceğiz ve komisyon karar verecek. Keyfi olarak çıkıp asgari ücret rakamı şu olacak ya da bu olacak demek mümkün mü? Bunları söyleyenlerin hiçbiri gerçeği yansıtmıyor. Ya süreçten bihaberler ya da öylesine tahmin olarak açıklıyordur herhalde.‘ şeklinde açıklamada bulundu.

Bakan Vedat Bilgin; Ekim ve Kasım sonundaki enflasyon değerlerinin belirleyici olacağını vurgulamış oldu. 

Bilgin, loto tahmini yapar gibi tahminlerde bulunarak, böyle ciddi bir konuda kafaların karıştırılmasının doğru olmadığını ve sabırlı olunup komisyon kararının beklenmesi yönündeki düşüncesi yineledi.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu