Gündem

TOKİ Konut Projesi Kapsamında Şırnak ve Ardahan’da Kuralar Çekildi!

Ayrıca Şırnak ve Ardahan Çekilişlerini TOKİ'nin Youtube sayfasından canlı izleyebilirsiniz. Bu linkleri de sayfamızda bulabilirsiniz.

TOKİ Sosyal Konut Projesi kapsamında toplamda 500 bin konutun 250 bini için başvurular alınmıştı. 1 Kasım itibariyle de konut başvuruları sonlanmıştı. Ardından başvuru yapanlar kura çekilişlerini beklemeye başladılar. Bu kapsamda ilk ev sahibi olacaklar Şırnak ve Ardahan’dan çıkacak. Şırnak İdil ve Ardahan’da yapılacak konutlar için TOKİ kuraları çekildi ve sonuçlar açıklandı. Devamında diğer doğu illeri başta olmak üzere çekilişler ardı ardına çekilmeye başlayacak.

İlk önce Şırnak TOKİ kura sonuçları linkini paylaşalım ve ardından yakın zamanda çekiliş yapılacak illeri ve kura tarihlerini aktaralım.

Şırnak ve Ardahan TOKİ Kura Sonuçları Öğrenme

Şırnak İdil’de konut başvurusu yapanlar, e-Devlet üzerinden TOKİ sayfasına girerek sonuç listesine ulaşabilirler. Başka bir yöntem olarak da TOKİ ŞIRNAK kura sonuçları sayfasını ziyaret edip kimlik numaralarını yazarak hak sahibi olup olmadıklarını sorgulayabilirler.

Şırnak’ta 1450 ve Ardahan’da 250 konut için çekilişler yapıldı.

Toki çekilişleri devam edecek. yarın Kars ve Siirt, 9 Kasım’da Iğdır ve Batman, 10 Kasım’da Ağrı, 10-11-12 Kasım’da Mardin ve Van, 13-14-15-16 Kasım’da Şanlıurfa, Hakkari ve Bitlis için çekilişler peyderpey yapılacak. Yukarıda paylaştığımız sorgulama ekranı linki tüm başvuru sonuçlarını öğrenmek için kullanılabilir. Bu ekranda sadece size konut çıkıp çıkmadığını sorgulayabiliyorsunuz, yoksa diğer hak sahiplerini göremezsiniz.

Aşağıda TOKİ Youtube Şırnak ve Ardahan çekilişinin canlı videosunu izleyebilirsiniz. Kura sonuçları bitti ama videoları geriye doğru sararak tekrar izleyebilirsiniz.

Şırnak TOKİ Kura Canlı İzleme Linki.

Ardahan TOKİ Kura Canlı İzleme Linki

Ahmet

İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü Mezunu. Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu