Gündem

Seri katil Jeffrey Dahmer’ın gözlükleri rekor fiyata satılıyor!

Ünlü seri katil Jeffrey Dahmer'ın hapishanede takmış olduğu ikonik gözlüğü açık artırma ile satışa sunuluyor.

Canavar: Jeffrey Dahmer’in Hikayesi dizisi tüm dünyada büyük bir etki yarattı. 21 Eylül tarihinde yayınlanan biyografik dizi, kısa sürede rekor kırarak Netflix platformunda tüm zamanların en çok izlenen dizileri arasına yerleşti. On bölümden oluşan dizide, ABD’nin en vahşi seri katillerinden biri olan Jeffrey Dahmer’ın 1978 ve 1991 yılları arasında işlediği cinayetler anlatıldı.

Ryan Murphy ve Ian Brennan tarafından geliştirilen Dahmer dizisi Evan Peters’ın olağanüstü performansı ile adından sıkça söz ettirdi. Tüm dünyada büyük bir popülarite elde eden dizi, Jeffrey Dahmer’ı yeniden gündeme taşıdı. Dizinin ardından suçlunun ismi yeniden yükselişe geçti ve pek çok kişinin merak konusu haline geldi. Dahmer’la ilgili pek çok kişi çeşitli içerikler üretmeye başlarken; gelen son haberlere göre meşhur seri katilin bazı ikonik eşyaları da satışa çıkarıldı. Bunlardan bir tanesi de neredeyse kendisiyle özdeşleşen o gözlükleri oldu!

Jeffrey Dahmer’ın gözlüğü 150 bin dolardan listeleniyor

Kanada merkezli bir şirket olan Cult Collectibles, gerçek suç öğelerinin koleksiyonunu yapıyor. Taylor James’e ait olan şirket, Jeffrey Dahmer’ın meşhur gözlüklerini satışa sunuyor. ABD’li seri katilin hapishanede takmış olduğu bu gözlükler, rekor fiyattan alıcılara hitap ediyor.

Jeffrey Dahmer'ın gözlüğü 150 bin dolardan listeleniyor

Açıklanan bilgilere göre söz konusu gözlük, birkaç yıl önce Dahmer’ın babasının evinde çalışan bir kişi tarafından alındı. O çalışan, Dahmer’a ait olan birkaç eşyayı ailesinden izin alarak evine götürdü ve şimdi o ürünlerden biri olan ikonik gözlüğü açık artırma ile satışa çıktı. Gözlüğün 150 bin dolardan tekliflere açılacağı belirtildi.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu