Gündem

Rusya İjevsk: Bir Okulda Silahlı Saldırı. Ölü ve Yaralılar Var!

Rusya'nın 1000 km doğusunda bulunan özerk bölgesi Udmurtya Cumhuriyeti'nin başkenti İjevsk kentinde 88 numaralı okula giren erkek saldırgan, aralarında çocuklarında bulunduğu 17 kişiyi öldürdü ve daha sonra da intihar etti

Rusya’ya bağlı Udmurtya federal bölgesinin başkenti İjevsk (ingilizce: Izhevsk) kentinde bir okula düzenlenen silahlı saldırı sonucu 17 kişinin yaşamını yitirdiği belirlendi. Saldırıyı düzenleyen kimliği belirsiz saldırganın intihar ettiği geçilen bilgiler arasında. 88 numaralı okulda meydana gelen saldırıya ilişkin Rusya İçişleri Bakanlığı bir açıklama yaptı ve 17 kişinin hayatını kaybettiğini doğruladı.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken, bölgeye giden sağlık ekipleri yaralıları en yakın hastaneye taşıdı. Ölü sayısının artmasından endişe edilirken 25 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Saldırganın kimliği, üzerinde kimlik taşımadığı için henüz tespit edilmemiş ancak, siyah giyimli ve nazi sembolü taşıdığı söyleniyor. Saldırgan intihar etmeden önce, aralarında çocukların da bulunduğu 17 kişiyi de yaşamdan koparmış. Ölenlerin 11’inin çocuk olduğu söyleniyor.

Olaya, Rusya’nın eli silah tutan ve askeri eğitim almış 300 bin kişinin, ilan edilen seferberlik kapsamında askere çağrılmasının etkisinin olup olmadığı bilinmiyor. Bu bağlamda, askere gitmek istemeyen binlerce kişinin komşu ülkelerin sınır kapılarına dayandığını görmüştük.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu