Gündem

ÖSYM duyurdu! KPSS lisans sonuçları açıklandı

ÖSYM bugün 2022 KPSS lisans sonuçları için beklenen açıklamayı yaptı. Sınav sonuçları nihayet açıklandı.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) bugün önemli bir açıklama ile karşımıza çıktı! ÖSYM’nin yaptığı açıklamaya göre 2022-KPSS lisans sonuçları açıklandı. Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT alanında sınava giren milyonlarda kişi, gece saatlerinden beridir ÖSYM’den gelecek olan bu açıklamayı bekliyordu. Nihayet o duyuru geldi!

ÖSYM’nin KPSS lisans sonuçları açıklaması ile birlikte, sonuçların yer aldığı internet sitesi oldukça yavaşlamaya başladı. Milyonlarca kişinin yoğun bir ilgi ile ziyaret ettiği web sitesi, pek çok kişinin ‘ÖSYM çöktü mü?’ sorgusunu internette aratmasına sebep oldu. Fakat geç de olsa siteye girilebildiği, çökme sıkıntısının olmadığı anlaşıldı.

ÖSYM’den beklenen açıklama!

ÖSYM bugün 2022-KPSS lisans sınav sonuçlarının açıklandığı haberini resmi sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı. ÖSYM’nin konuya ilişkin açıklaması şu şekilde oldu:

2022 KPSS lisans sınav sonuçları nasıl öğrenilir?

18 Eylül 2022 tarihinde uygulanan 2022-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) ile 24-25 Eylül 2022 tarihlerinde gerçekleşen 2022-KPSS (Alan Bilgisi) ve 02 Ekim 2022 tarihinde uygulanan 2022-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavlarına ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup 02 Ekim 2022 tarihinde uygulanan 2022-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Beden Eğitimi Testi Temel Soru Kitapçığındaki 46 numaralı sorunun “A” olarak verilen doğru cevabın “B” olarak düzeltilmesine karar verilerek değerlendirme süreci tamamlanmıştır.

2022 KPSS lisans sınav sonuçları nasıl öğrenilir?

KPSS’ye katılan adaylar, lisans sınav sonuçlarını öğrenme işlemi için https://sonuc.osym.gov.tr adresini ziyaret etmelidir. Bu adresten T.C. Kimlik Numarası ve aday şifresi ile giriş yaparak sınav sonuçlarına ulaşılabilir.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu