Gündem

Nüfus Müdürlüğü’nden milyonlarca vatandaşa önemli uyarı!

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü vatandaşlara önemli bir uyarıda bulundu. Randevusu olup da gelmeyen vatandaşlara iki hafta randevu verilmeyecek.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bugün önemli bir açıklama ile karşımıza çıktı. Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamaya göre randevu alıp da gelmeyen vatandaşlara süre verildi. O kişilerin en erken iki hafta sonrası için randevu alma şansına sahip olabileceği aktarıldı.

“Yıl sonuna yaklaşırken daha önceki yıllarda da olduğu gibi nüfus müdürlüklerimizde sunulan hizmetlere ilişkin vatandaşlarımızın randevu taleplerinde artış olmaktadır,” açıklamasıyla karşımıza çıkan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, randevu saatlerinde büyük bir yoğunluk durumu yaşandığını aktardı.

Nüfus Müdürlüğü randevusu olup da gelmeyenlere 2 hafta yeni randevu vermeyecek

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre randevusu olup da iptal etmeyen ve gelmeyen vatandaşlar, en erken iki hafta sonrası için randevu bulabilecek. Mağduriyetlerin artmaması adına ise bu tür durumlarda randevuların iptal edilmesi gerektiği vurgulandı. İşte o açıklama:

Nüfus Müdürlüğü randevusu olup da gelmeyenlere 2 hafta yeni randevu vermeyecek

“Vatandaşlarımızın bu randevu talepleri nüfus müdürlüklerinde görevli personellerimizce en kısa sürede karşılanmaktadır. Ancak nüfus hizmetlerimiz için randevu alan ve çeşitli sebeplerden dolayı randevu saatinde nüfus müdürlüklerimize gelemeyen vatandaşlarımız da bulunmaktadır. Bu durum, neredeyse toplam randevu taleplerinin yüzde 15’i oranında olup, acil talebi olan vatandaşlarımız gelinemeyen bu randevular nedeniyle mağduriyet yaşamaktadır.

Çeşitli sebeplerden dolayı nüfus müdürlüklerimizdeki randevularına gelemeyecek olan vatandaşlarımızdan ricamız, diğer vatandaşlarımızın mağdur olmaması için bu randevularını iptal etmeleridir. Aksi takdirde randevusuna riayet etmeyen vatandaşlarımıza ancak 2 hafta sonra randevu verilebilecektir.”

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu