Gündem

Murat Kurum’dan Ev Taksidi Ödeyenlere İndirim Müjdesi!

Murat Kurum yaptığı açıklamada, TOKİ'den ev sahibi olup taksitlerine devam edenleri ilgilendirecek bomba bir haber verdi. Toplu borç ödeme yaparak tapusunu hemen almak isteyenler için indirim müjdesini duyurdu. Detayları Başkan Erdoğan açıklayacak

Çevre Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada, TOKİ‘den ev ve işyeri almış ve taksitlerine devam edenler için müjdeli bir haber paylaştı. Detaylarını Cumburbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın vereceğini söylediği haberde, erken ödeme yaparak borcunu tamamen kapatmak isteyen vatandaşlar için indirim yapılacağını ve böylece tapularına hemen kavuşabileceklerini söyledi.

Dar gelirli ve daha önce ev sahibi olamamış vatandaşlar için halihazırda başlatılan, TOKİ Sosyal Konut Hamlesi ön talep toplama başvuruları devam ederken gelen bu müjdeli haber vatandaşların ilgi odağı haline geldi. Gözler Başkan Erdoğan’ın açıklayacağı detaylara çevrilmişken, açıklamanın ne zaman yapılacağı konusunda herhangi bir tarih verilmedi.

14 Eylül’de başlayıp 31 Ekim’e kadar süren TOKİ Toplu Konut Projesi Kampanyasının başvuru sürecinde ise detaylar şu şeklide. Başvuru trihinden itibaren milyonlarca vatandaşın başvurduğu ve toplamda 6 milyon başvuruyu geçeceği tahmin ediliyor. Şimdiye kadar da 1 milyon 170 bin konutu tamamladığını bildiğimiz TOKİ, yeni konut seferberliğinde, vatandaşların ucuz konut alma imkanının yanında inşaat aşamasında 10 binlerce kişiye de iş imkanı sağlanmış olacak.

2028 yılına kadar toplamda 500 bin konut yapılması planlanıyor, ancak ilk etapta maksimum 2 yıl içinde tamamlanıp hak sahiplerine teslim edilmesi beklenen 250 bin konutun yanında 100 bin konut yapımı için arsa, 10 bin civarında işyeri yapılacak. Toplu konut başvurusunda kendine ev hakkı çıkmayan vatandaşlar arsa için de başvuruda bulunabilecekler.

Konut başvurusu için alıncak ön başvuru ücreti 500 TL iken, iş yeri başvuru için 2000 TL başvuru ücreti talep edilecek. Başvurularınızı, ister e-devlet üzerinden isterseniz de bizzat Halkbank veya Ziraat Bankalarına giderek de yapabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi başburular için son tarih 31 Eylül.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu