Gündem

MHP’li Önder Öztürk, Beşikdüzü’ndeki Teleferiğin İşletilememesinden Yakındı!

Trabzon ili Beşikdüzü ilçesinde yapılan teleferiğin iyi işletilemediğini söyleyen belediye meclis üyesi MHP’li Önder Öztürk; teleferiğin iyi işletilememesinden dolayı ilçenin çok şey kaybettiğini bir bir sıraladı. CHP yönetimindeki Beşikdüzü Belediyesindeki savurganlığa da değinen Öztürk; İstanbul’da düzenlenen Trabzon tanıtım günlerine gidilmesini de eleştirdi. Tanıtım günlerinde anlattıklarını keşke kendi vatandaşlarına da anlatsalardı çıkışıyla ilçenin gündemine oturdu!

Öztürk’ün konuşmasından satırbaşları ise şöyle;

  • 3 yıldır kangren haline getirilen işlerle ilgilenilmiyor.
  • Trabzon’un sadece Temmuz ve Ağustos aylarında toplamda 1,2 milyar dolar döviz girdisinin bulunduğunu belirten Öztürk; “acaba Beşikdüzü bu paydan ne kadarını aldı. Cevabı hepimiz biliyoruz, sıfır.” eleştirisinde bulundu.
  • Beşikdüzü sahilindeki 5 yıldızlı otelin ve Beşikdağı’ndaki otel ve teleferiğin aktif olmamasından yakındı. Tam kapasiteyle kullanılsaydı 1,2 milyar doların en az 30 milyon dolarını Beşikdüzü alırdı hatırlatmasını yaptı. Bu başarılabilseydi; Trabzonda dahi olmayan bu teleferik sayesinde turistlerin günübirlik dahi olsa Beşikdüzü’ne akın edebilirdi şeklinde haklı yakınmasını dillendirdi. Bu sayede, Beşikdüzündeki arazi fiyatlarının 3 kat artırılabileceğini de vurguladı. Giyim, otel, ulaşım araçlaarı, restoran vs tüm esnafın devamlı dövüz girdisi sağlayabileceğini hatırlattı.
  • Şalpazarı Sisdağı’na, Erikbeline, Kadırga Yaylası’na dahi turlar düzenlenebilirdi. Sadece karayolu değil deniz turlarının dahi hareketlenmesi içten bile değil.
  • Böylece işsizlik azaltılarak binlerce gencimizin için yeni iş kapıları açılırdı.

Bahsediğimiz minvalde açıklamalarıyla Karadeniz’in geneli için geçerli olan ve kangren haline gelen “yetersiz turizm seferberliği”ne tekrar vurgu yapmış oldu.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu