Gündem

Meteorolojiden Konya Dahil 17 İle Yağış Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın için İç Ege, İç Anadolu ve Batı Karadeniz bölgelerinde gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Konya dahil olmak üzere toplam 17 ilde kuvvetli yağışlar bekleniyor. İzmir, Aydın, Muğla, Manisa, Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Denizli, Ankara, Konya, Çankırı, Eskişehir'in doğusu, Bolu, Karabük, Kastamonu, Çorum ve Sinop'un iç kesimlerinde aralıklı ve yerel olarak şiddetli yağışlar görülecek. Vatandaşlar, sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, kuvvetli rüzgar ve dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları konusunda uyarıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İç Ege, İç Anadolu ve Batı Karadeniz bölgelerinde yarın için yağış uyarısında bulundu. Konya dahil olmak üzere toplam 17 ile yönelik yapılan açıklamaya göre, gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahmine göre, yağışlar yarın öğle saatlerinden itibaren İzmir, Aydın, Muğla, Manisa, Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Denizli, Ankara, Konya, Çankırı, Eskişehir’in doğusu, Bolu, Karabük, Kastamonu, Çorum ve Sinop’un iç kesimlerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olacak.

Bu durumda, sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, kuvvetli rüzgar ve dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları önem taşıyor. Yetkililer, halkın güvenliği için gerekli önlemleri almalarını ve meteorolojik uyarıları takip etmelerini öneriyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava koşullarındaki değişikliklere karşı sürekli olarak takip edilmeli ve güncel bilgilere resmi kanallardan ulaşılmalıdır.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu