Gündem

Mersin Tarsus’ta 350 litre Sahte İçki Ele Geçirildi

Yine kaçak içki, yine insanların hayatını hiçe sayan bir vicdansıza dair bir haber!

Gün geçmiyor ki sahte içkiden ölenlere dair yeni bir haber duyuyoruz. Buna rağmen insan sağlığını hiçe sayan ve kendi kazancı için resmen insanları ölüme iten vurdumduymaz vicdansızlar hala sahte içki üretiminden vazgeçmiyor. İşte yeni bir haber de Mersin’den. Mersin’in Tarsus ilçesinde yapılan operasyonlarda 350 litre sahte alkol (etil alkol) ele geçirildi. Ele geçirilen alkolü ürettiği belirlenen 1 kişi de göz altına alındı.

Alkol kullanmak her ne kadar sağlığa zararlı olduğunu bilinse de, yine de alkol tüketmek isteyenlerin en azından yetkili ve bilindik yerlerden alkol almaları ve sahte ve merdiven altı içkilerden uzak durmaları gerekiyor. Elbette ki en iyisi alkolü bırakmak. Peki bunun için ne yapılmalı?

Alkol Bağımlılığından Nasıl Kurtulunur?

Alkol bağımlılığı günümüzde alkol bağımlısı olmadığını inkar eden birçok kişide mevcut olan bir bağımlılıktır. Yine uyarıcı haplar gibi genellikle lise çağlarında alkol alımı arkadaş ortamında başlar ve ilerler.

Alkol Bağımlılığından Nasıl Kurtulunur
Alkol Bağımlılığından Nasıl Kurtulunur?

Öğrencilerin gittikleri bar, sahil gibi ortamlarda önce biradan başlayan alkol alımı daha sonralardan diğer çeşitli alkol türlerine dönerek bu tutku giderek bağımlılığa dönüşür.

Alkol bağımlılığı sigara bağımlılığından bile daha kötü sonuçlar doğurabilir. Özellikle pankreas kanseri ve siroz yapma riskinin yüksek olduğu zaman zaman belirtilmektedir.

Bazı sıkıntıları da ortadan kaldırdığı düşünülen alkol daha sonradan her dara düştüğünüzde yanınızda bulacağınız ve kendisini size olmazsa olmaz olarak hissettirerek kurtulmanız giderek zorlaşacağından emin olabilirsiniz. Alkol bağımlılığından kurtulmaya kalkmak yerine hiç alkol tüketmemek daha mantıklı.

Fakat alkol kullanmaya başlamışsanız ve sürekli tüketir hale gelmişseniz alkol yerine başka içecekler içerek veya kendinize başka uğraşlar bularak bu sıkıntılı durumdan kurtulabilirsiniz.

Gerekli her şeyi yaptığınıza inanıyorsanız ve canınız hala alkol çekiyorsa hekimlerden yardım alarak kurtulmanız mümkündür.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu