Gündem

Kral Charles, Kraliçe Elizabeth’in tabutuna bıraktığı nota ne yazdı?

Kraliçe Elizabeth bugün son yolculuğuna uğurlandı. Kral Charles, annesinin tabutuna küçük bir not iliştirdi. O notta yazanlar ortaya çıktı!

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, 8 Eylül tarihinde hayatını kaybetti. VI. George’dan sonra 1953 yılında tahta oturan ve 96 yaşında Balmoral Kalesi’nde yaşamını yitiren İngiltere hükümdarı, tahtını oğlu III. Charles’a bıraktı. 70 yıllık saltanatının ardından İngiliz tarihinin en uzun hükümdarı olarak aramızdan ayrılan Kraliçe Elizabeth’in bugün görkemli cenaze töreni gerçekleşti. Tüm dünyadan on milyonlarca insanın canlı yayında izlediği veda anları pek çok kişiyi oldukça duygulandırdı. Bu dokunaklı veda töreninde Charles’ın annesinin tabutuna bir not bıraktığı gözlerden kaçmadı.

Kral Charles’ın annesi II. Elizabeth’in tabunun üzerine bıraktığı not sosyal medyada büyük bir merak konusu haline geldi. Tabutun üzerinde giden o küçük notta ne yazdığı birçok internet kullanıcısı tarafından heyecanla tartışıldı. Söz konusu notun detayları ortaya çıktı! İşte ayrıntılar…

Kral Charles’ın yazdığı veda notu ortaya çıktı

Tüm dünyada canlı yayında ekranlara gelen Kraliçe Elizabeth’in cenaze töreninde73 yaşındaki İngiltere Kralı III. Charles, Kraliçe II. Elizabeth’i onurlandırmak adına tabutuna kocaman bir çelenk ve küçük bir not bıraktı. O notta şunlar yazılıydı: “Sevgi dolu ve özverili bir hatıra. Charles R.

Kral Charles'ın yazdığı veda notu ortaya çıktı

Kral Charles tarafından kaleme alınan bu kısa notun sonundaki R harfi de pek çok kişi için merak konusu oldu. Bunun anlamı Latince ‘rex’ yani ‘kral’ demektir. Benzer bir şekilde Kraliçe de ‘R’ şeklinde imzada bulunabilir, o ise Latince ‘regina’ anlamına gelmektedir.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu