Gündem

İstanbul Arel Üniversitesi’nin Ek Binası Çöktü

Dün gece yaşanan olayda, Sefaköy’deki Arel Üniversitesine ait 3 katlı bina çöktü. Neyse ki ölen yada yaralanan olmadı. Çöken binanın yanında yapımı devam eden bir konut şantiyesinin fore kazık duvarının çökmesi sonucu binada hasar oluşmuş ve tedbiren boşaltılmıştı. Alınan kararın ne kadar isabetli olduğu, çok geçmeden 3 katlı binanın çökmesiyle daha da iyi anlaşıldı.

Arel Üniversitesinin 3 katlı ek binasının çökmesiyle birlikte ana binada da hazar oluştu. Sefaköy’ün Halkalı Caddesi üzerinde yapımı devam eden konut şantiyesinde Arel Üniversitesi bitişiğinde yapılan derin kazı çalışması dolayısıyla güçlendirme ve fore kazık imalatı da yapılmıştı. Ancak, güçlendirme yapılan yüzeyin arka kısmında oluşan basınç sebebiyle, fore kazığın ankrajları daha fazla dayanamayıp sıyırdı ve akabinde göçme meydana geldi.

Göçmenin ardından temeli boşalan ve Arel Üniversitesi’ne bağlı 3 katlı ek binada hazar oluştu ve ekiplerce acilen bina boşaltıldı. Dün akşam saatlerinde de beklenen yıkım kendiliğinden geldi. Şükür ki kimsenin burnu kanamadan bu tehlikeli durumdan kurtulunmuş oldu.

Arel Üniversitesi geçici olarak uzaktan eğitime geçti.

Olayla ilişkin soruşturma sürüyor.

Ahmet

İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü Mezunu. Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu