Gündem

İBB’den kritik uyarı: O dolandırıcılık yöntemine dikkat!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbulkart dolandırıcılığı ile ilgili vatandaşlara önemli bir uyarıda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi önemli bir açıklamada bulundu. Belediyeden gelen açıklama, vatandaşların içini korkuyla kapladı! Açıklanan o dolandırıcılık yöntemi herkesi şaşırttı. Siz de o tuzağa düşebilirsiniz! İşte konuya ilişkin tüm detaylar…

Sahte İstanbulkart para yükleme sitelerine dikkat!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), belediyenin toplu taşıma kartı olan İstanbulkart sahiplerini uyardı! İBB’nin yaptığı açıklamaya göre bir grup dolandırıcı, sahte İstanbulkart siteleri üzerinden vatandaşların parasını çalıyor! Şimdiye kadar bu tuzağa birçok kişinin düştüğü anlaşılırken; belediye bu işlem için vatandaşları yönlendirdi.

Vatandaşların dikkat etmesi gereken o dolandırıcılık yöntemi herkesi korkuttu. Belediye, vatandaşlara İstanbulkart’a para yüklemek için akıllı telefon cihazlarına İstanbulkart Mobil uygulamasını indirmelerini ya da resmi internet sitesi üzerinden bu işlemi gerçekleştirebileceklerini belirtti.

“İstanbulkart yükleme işlemlerini en güvenli şekilde İstanbulkart Mobil uygulamamızdan ve resmi web sitemiz www.istanbulkart.istanbul adresinden yapabilirsiniz. İstanbulkart yükleme işlemleri için resmi kanallarımız dışında herhangi bir sitede kredi kartı numarası, şifre, kimlik numarası gibi kişisel bilgilerin girilmemesi kişisel güvenliğiniz açısından son derece önemlidir.”

İstanbulkart’a internetten nasıl para yüklenir?

İstanbulkart bakiye yükleme işlemi oldukça basit birkaç adımdan oluşuyor. Bunun en kolay yöntemi, akıllı telefon ya da tablet cihazınıza Google Play Store – Apple App Store üzerinden İstanbulkart Mobil uygulamasını indirmek olacaktır. Akabinde kartınızı uygulamaya kayıt edip, oldukça pratik bir şekilde para yükleme işlemlerinizi fiziksel olarak ödeme noktalarına gitmek zorunda kalmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu