Gündem

Hollanda’da tren kazası! Ölü ve yaralılar var

Hollanda'da korkunç bir tren kazası meydana geldi. Gerçekleşen kazada bir ölü ve çok sayıda yaralı olduğu açıklandı.

DB Cargo’ya ait bir yük treni ve yaklaşık 50 kişinin bulunduğu NS şirketine ait bir yolcu treni, bu sabah yerel saate göre 3:30 civarında Voorschoten şehrinde meydana gelen çarpışmaya karıştı. Yolcu treninin üç vagonu raydan çıktı, ikisi rayların yanındaki tarlada kaldı. Olayda ölü ve yaralıların olduğu kayıtlara geçti.

Yerel güvenlik yetkililerine göre ölen kişi, bir gece boyunca yol bakımında çalışan bir işçi olarak açıklandı. Aynı zamanda çok sayıda yaralı olduğu açıklandı.

Utrecht’te 19 yaralı acil tedavi altına alındı ​​ve hafif yaralanan kişiler olay yerinde tedavi edildi. Bazıları daha sonra çevredeki sakinler tarafından karşılandı. Hastane, ağır yaralanan iki kişinin Leiden’deki bir hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Açıklanan bilgiler doğrultusunda, yolcu treni sürücüsünün birden fazla kırığı olduğu ve hastaneye kaldırıldığı söylendi. DB Cargo’nun haberine göre yük treni sürücüsü olay yerinde muayene edilerek serbest bırakıldı.

Demiryolu işletmecisi ProRail’in bildirdiğine göre, çarpışma anında şantiyedeki dört hattan ikisinde bakım çalışmaları yapılıyordu.

Yerel makamlar, çarpışmanın nedenlerini araştıracaklarını söylediler. Çevrede yaşayan görgü tanıkları, Hollanda basınına, ekipmanla ilk çarpışan şeyin yük treni olduğunu ve kısa süre sonra yolcu treninin çarparak raydan çıktığını söyledi.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu