Gündem

HDP Diyarbakır İl Binası Kaçak Kattan Mühürlendi

HDP Diyarbakır il binası neden mühürlendi?

Bağlar Belediyesi sınırları içinde yer alan HDP Diyarbakır il binasının kapısına mühür kondu. Nedeni ise; binanın esas projesine aykırı olarak sonradan eklemeler yapıldığı tespiti. Bu gerekçeyle de binaya mühür kondu.

Bağlar Belediyesine bağlı Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin, HDP il binasında incelemelerde bulunduklarında kaçak kat çıkıldığını tespit ettiler ve gereği olarak da binayı mühürlediler. Proje dahilindeki 2 kapısının da mimari projede gösterilen yerde olmadığı ve 1 katın da fazladan kaçak olarak atıldığı tespit edildi. Ekipler; bina sahibi R.B. adına düzenledikleri tutanakta, aykırı durumların 1 ay içinde eski haline getirilmesini istedi. Aksi halde, yasal işlem başlatılacağını belirtti.

Bağlar Belediyesine gelen şikayet dolayısıyla incelemenin başlatıldığını aktaran yetkililer, konuya ilişkin kamuoyu açıklaması yaptı. Açıklama ise “Şikayet üzerine belediyemiz Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde ilgili binada bir katın kaçak ve iki kapının da projeye aykırı olarak inşa edildiği tespit edilerek imar kanununun ilgili maddeleri çerçevesinde yasal işlem uygulanmış olup bina mühürlenmiştir” şeklinde.

Bu gelişme Diyarbakır Annelerini, 2019’dan beri (PKK’nın çocuklarını zorla dağa kaçırmasında ilişkili gördükleri HDP Partisinin il binası önünde) oturma eyleminden vazgeçirmedi. Bekleyişleri umutla sürüyor..

Ahmet

İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü Mezunu. Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu